نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چهارمین جلسه گروه بهبود کیفیت سواد اموزی منطقه زارچ

چهارمین جلسه گروه بهبود کیفیت سواد اموزی منطقه زارچ


چهارمین جلسه گروه بهبود کیفیت سواد اموزی منطقه زارچ

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره آموزش و پرورش زارچ ، معاون سواد اموزی استان یزد ضمن گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی، خواستار فرهنگ کتاب خوانی به ویژه در دانش اموزان شد .

" امین الرعایا" گفت: با توجه به فرمایشان امام خمینی ( ره ) و همچنین مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) در امر سواد اموزی و  صفر رساندن بی سوادی  در کشور  به همکاری تمامی دستگاه ها اجرایی در شناسایی ، جذب ،  تبلیغ سواد اموزی  و برنامه ریزی  نیاز می باشد.

" محمد کمالی " رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ ضمن بیان اهمیت تلاش در جهت سواد آموزی ، انتظارات خود را در این زمینه بیان داشت و اظهار نمود : در اهمیت امر سوادآموزی همین بس که تمامی توان آموزش و پرورش و همچنین ارگان ها و ادارات در آن دخیل اند و در اولویت برنامه های آموزش وپروزش می باشد.

در ادامه این جلسه " عرب زاده " کارشناس سواد آموزی اداره ضمن بیان گزارشی از اقدامات انجام گرفته در امر سوادآموزی، بر مشارکت دست اندرکاران سوادآموزی تاکید نمود و خواستار تحقق حجم ابلاغی و اجرای برنامه های جاری سواد آموزی شد.

درپایان، اعضای گروه، نقطه نظرات خود در خصوص شتاب بخشی به برنامه‌های سواد آموزی و موانع و مشکلات موجود در این زمینه مطرح کردند.

شایان ذکر است معاون سواد اموزی اداره کل آموزش وپرورش  استان به پاس صعود 12 پله ای رتبه منطقه زارچ از چهاردهم به دوم در استان نسبت به سال گذشته از تلاشهای اعضای گروه بهبود کیفیت تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است  معاون نهضت سواد اموزی استان به همراه رئیس اداره و کارشناسان سواد اموزی و ارزیابی عملکرد اداره آموزش و پرورش زارچ به منظور بررسی طرح شناسایی و اعلام اسامی اولیای بیسواد دانش آموزان و فعال شدن کارگروه های تخصصی مدارس و برگزاری کلاس های سوادآموزی برای اولیای بیسواد  از مدارس بازدید کردند.