نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام ریاست آموزش و پرورش منطقه به مناسبت هفته نهضت سوادآموزی

پیام ریاست آموزش و پرورش منطقه به مناسبت هفته نهضت سوادآموزی"حسین صفری" رئییس آموزش و پرورش منطقه زارچ با صدور پيامي سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی را به تلاشگران و دلسوزان عرصه تعليم و تربيت تبريك گفت‏، متن پیام به شرح زیر است:

بنام خداوند قلم، قلمی که هم او در کتابش بدان قسم یاد کرد. او که خداوند جن و انس و ملائک است و دیگر موجودات و از این میان تنها انسان است که می تواند به کمال و سعادت برسد، پرده های ظلمت و تاریکی دنیای جهل را بدرد و به روشنایی معرفت برسد. این پریدن ورسیدن، بدون داشتن بال علم و دانش میسر نخواهد بود.

رفع بی سوادی و تلاش برای افزایش سطح آگاهی و توسعه فرهنگی در جامعه بستر ساز پیشرفت و توسعه همه جانبه و دانایی محور کشور می باشد.

تاسیس سازمان نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی (ره) در 7دیماه 1358، حرکتی عظیم و جهادی برای مبارزه با محرومیت های فرهنگی و حل مشکل بیسوادی در جامعه بود.

مردم کشورمان، همان گونه که امام راحل رحمه الله خواسته بودند، ایران را به صورت مدرسه ای، در آوردند و با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی به امر تعلیم و تعلم پرداختند. از کودکان و نوجوانان گرفته تا پیران و سالخوردگان، همه و همه بر این مهم همت گماشتند و توانستند ظرف مدتی کوتاه، شمار زیادی از بی سوادان را آموزش دهند و گام مؤثری برای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه بردارند.

دست اندرکاران و معلمان دلسوز این سازمان در سالیان گذشته علی رغم سختی ها و کمبودها، با همت و دلسوزی و تلاش های ارزشمند و مستمر خود، کارکردها و اقدامات شایسته ای برای گسترش سواد آموزی، جلب مشارکت همگانی و توسعه فرهنگی در تمام شهر ها و روستاهای کشور انجام داده اند و نتایج این زحمات ارزنده در منطقه زارچ نیز کاملاً مشهود بوده و قابل تقدیر ویژه می باشد.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته نهضت سواد آموزی، سربلندی و توفیق روزافزون تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

حسین صفری

رئیس آموزش و پرورش منطقه زارچ