نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک محمد کمالی ریاست اداره اموزش و پرورش زارچ به مناسبت هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی(ره)

پیام تبریک محمد کمالی ریاست اداره اموزش و پرورش زارچ به مناسبت هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی(ره)« طلب العلم فریضةعلی کل مسلم»رسوال اکرم(ص)

به یمن فرمان امام خمینی (ره) در هفتم دیماه ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی  پایه و اساس نهضتی گذارده شد که در هر گام، طاغوتی را شکست و در هر مرحله توفیقی به دست آورد.

مردم کشورمان، همان گونه که امام راحل رحمه الله خواسته بودند، ایران را به صورت مدرسه ای، در آوردند و با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی به امر تعلیم و تعلم پرداختند. از کودکان و نوجوانان گرفته تا پیران و سالخوردگان، همه و همه بر این مهم همت گماشتند و توانستند ظرف مدتی کوتاه، شمار زیادی از بی سوادان را آموزش دهند و گام مؤثری برای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه بردارند.

سوادآموزان و زحمت کشان نهضت سواد آموزی مجاهدانی خستگی ناپذیرند که با سلاح دانش و توشه ایمان و بردباری به میدان مبارزه با جهل و بی سوادی قدم گذاشته و به امر مولا و مقتدایشان سرسپرده اند. خداوند در قرآن برای کسانی که در راه او جهاد می کنند مقام رفیع و درجه ای عظیم بر شمرده است و بی شک مقام این مجاهدان نیز که فرمان خدا و رسول گرامی اش را گردن نهاده اند، نیز رفیع و والا خواهد بود.

اینجانب ضمن تبریک این روز خجسته به معلمان، مسئولان و دست اندرکاران فرهیخته سواد آموزی، از تلاش های بی دریغ شان در ریشه کن کردن این پدیده ی شوم غفلت، نهایت امتنان را دارم و از درگاه الهی  صحت و سلامت همه این عزیزان را در تمام مراحل زندگی خواستارم.