نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ به مناسبت فرا رسیدن13 آبان ماه

پیام تبریک رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ به مناسبت فرا رسیدن13 آبان ماه به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ متن پیام به شرح زیراست؛

فرا رسیدن روز13 آبان گرامی باد .

13آبان تجلی اراده ملت بزرگ ایران اسلامی است .در حافظه تاریخی ملت قهرمان‌پرور ایران، سیزده آبان یادآور 3 اتفاق مهم است: تبعید امام(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، قتل عام دانش آموزان در 13 آبان 1357و تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 1358توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره)، سه رویدادی که نقش موثری در تحرک انقلاب اسلامی داشتند. البته محتوی و هویت هر سه اتفاق دربردارنده ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، آزادگی و مبارزه‌ای استکباربود و ابعاد وسیع داخلی و بین‌المللی 13 آبان 1358 سبب نامگذاری آن به " انقلاب دوم " از سوی امام راحل(ره) شد. انقلاب دومی که ریشه های انقلاب را گسترده تر کرد و زمینه را برای رسوایی بسیاری فراهم نمود.

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، این روز، روز میعاد دانش آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش آموزانی که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمانخواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود. میعادی که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است.

اینجانب ضمن تبریک این روز مبارک به همه ی دانش آموزان عزیز و دانشجویان گرامی، از خداوند متعال پیشرفت و سر بلندی را برای همه پویندگان طریق معرفت به ویژه نسل پویای انقلاب اسلامی مسئلت نموده و  همگان  را به حضور در راهپیمایی13 آبان دعوت می نمایم.

                                                                                       حسین صفری

                                                                            رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ