نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پنجمین نشست شورای آموزش وپرورش زارچ در سال جاری

پنجمین نشست شورای آموزش وپرورش زارچ در سال جاری


پنجمین نشست شورای آموزش وپرورش زارچ در سال جاری

به گزارش روابط عمومي  و اطلاع رسانی اداره آموزش وپرورش زارچ ؛ پنجمین نشست  شوراي آموزش و پرورش منطقه زارچ با حضور فرماندار،‌ امام جمعه بخش زارچ،‌ معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري، بخشدار زارچ  ، رئیس اداره آموزش وپرورش و ساير اعضاء برگزار شد.

" محمود شاكري شمسي " در ابتداي سخنان خود در اين جلسه با گراميداشت ياد و خاطره يكصد و ده شهيد بخش زارچ و تبريك به مناسبت توافق بزرگ هسته اي ايران و گروه 1+ 5 افزود: تيم مذاكره كننده ي هسته اي كشورمان در مدت 22 ماه مذاكره حساس و فشرده با رويكرد حفظ منافع و مصلحت ملي و با توجه به خطوط قرمر ترسيم شده از سوي مقام معظم رهبري و تدابير به كار گرفته شده از سوي رياست محترم جمهور توانست در جريان اين مذاكرات كه قريب 12 سال به طول انجاميده بود را به سرانجام برساند.

فرماندار يزد با اشاره به استواري و پشتيباني مردم ايران از تيم مذاكرده كننده هسته اي اظهار داشت: صلابت و حمايت همه جانبه مردم از تيم مذاكره كننده هسته اي در واقع يكي مهمترين اركان اين پيروزي و وجه مميزه ايران با ساير كشورهاي حاضر در اين مذاكرات بود.

وي خروج ايران از ذيل بند 7 منشور سازمان ملل را به عنوان يكي از مهمترين ويژگي هاي اين توافق عنوان كرد و تصريح كرد: از ابتداي تشكيل سازمان ملل تا كنون برخي از كشورها در ذيل اين بند قرار گرفته كه منجر به جنگ شده ولي جمهوري اسلامي ايران با گفتگو و مذاكره توانست بر اين مسئله فائق آيد.

" شاكري شمسي " اضافه كرد: به رسميت شناختن حق غني سازي، لغو همه تحريم هاي ظالمانه و قطعنامه هاي غيرقانوني شوراي امنيت و تداوم فعاليت هاي هسته اي از مهمترين دستاوردهاي اين توافق براي ايران مي باشد.

فرماندار يزد در بخشي ديگر از سخنان خود با بيان اينكه شوراي آموزش و پرورش به عنوان نهادي تأثيرگذار كه بايد از سياست هاي آموزش و پرورش حمايت كند گفت: شوراي آموزش و پرورش به عنوان نهادي كه از صاحب نظران، كارشناسان و افراد برجسته فرهنگي و علمي تشكيل شده است، لذا بايد جلسات اين شورا بر پايه نقد، ارائه نظرات كارشناسي، خردجمعي و تضارب آرا و گفتگو باشد.

فرماندار یزد : با تأكيد به اينكه در مباحث آموزش و پرورش بايد به سه ضلع خانواده، معلمين و دانش آموزان توجه شود خاطرنشان ساخت: يكي از وظايف مهم شوراي آموزش و پرورش اين است كه شرايط حضور و مشاركت اين سه ضلع را با اهداف تعليم و تربيت تسهيل نمايد.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان خواستار معرفي الگوهاي موفق در حوزه هاي مختلف به جوانان شد و تصريح كرد: وجود نیروهای توانمند، نخبه و فرهیخته از مهمترين ويژگي هاي بخش زارچ است كه لازم است بيش از پيش اين افراد به عنوان الگو به جوانان معرفي شوند تا مانع از بي هويتي نوجوانان و جوانان در شرايط حاضر باشيم.

وي همچنين در خصوص دستور كار جلسه مبني بر چگونگي روند اجراي پروژه مهر 94 در مدارس بخش زارچ افزود: در اجراي پروژه مهر همه دستگاه هاي اجرايي بخش بايد تعامل خوبي را با آموزش و پرورش داشته باشند تا خاطره خوبي براي فرهنگيان و دانش آموزان در روزهاي اول ماه مهر رقم بخورد.


فرماندار يزد در پايان با بيان اينكه بايد شرايط را براي حضور خيرين در ايجاد فضاهاي آموزشي استاندارد فراهم آوريم خاطرنشان كرد: متأسفانه به لحاظ سرانه فضاي آموزشي در شهرستان به ويژه در بخش زارچ با مشكلاتي مواجه هستيم كه با توجه به وضعيت اعتبارات دولتي بايد با پرهيز از بوروكراسي اداري به دنبال جذب خيرين در اين زمينه باشيم


در ابتدا " کمالی " رئیس اداره آموزش وپرورش زارچ ضمن خیر مقدم به حاظرین جلسه گفت:ستاد پروژه مهر مطابق با بخشنامه وزارت از 15 تیرماه لغایت 15 مهرماه با تشکیل 6 کمیته تخصصی و ستاد بازگشایی مدارس با هدف رضایت نسبی دانش آموزان ، اولیا درشروع سال تحصیلی جدید فعالیت می کند

وی خاطر نشان کرد ستاد پروژه مهر زارچ در چند سال اخیر با بهره گیری از توانایی های منطقه رتبه برتر استان را کسب نموده است

دبیر شورای آموزش وپرورش  خواستار همکاری و مشارکت نهادهای دولتی و غیر دولتی با ستاد پروژه مهر شد

در ادامه معاون آموزش ، پرورشی و پشتیبانی  در باره موضوعات پروژه مهر ، انتخاب رشته کنکور سراسری ،و رفع مسائل و مشکلات مدارس پیشنهادات خود را ارائه کردند.

در پایان اعضا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند