نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش مدیران مدارس استان یزد با حضور دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش

همایش مدیران مدارس استان یزد با حضور دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش


همایش مدیران مدارس استان یزد با حضور دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش

 

دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید صبح روز شنبه 28 شهریور 94 به استان یزد سفر کرد و باحضور در مسجد روضه محمدیه به مقام شامخ سومین شهید محراب حضرت آیت ا... شهید صدوقی ادای احترام کرد  و در این سفر درجمع  مدیران مدارس سراسر استان یزد در سالن تربیت معلم شهیدان پاکنژاد به سخنرانی  پرداخت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد، علی اصغر فانی در گردهمایی مدیران مدارس و مسئولان آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه در سالهای اخیر وزارت آموزش و پرورش در 'راس' قرار داشته و مدارس به عنوان 'تابع' مطرح بودند افزود: بر اساس این سیاست این موضوع ، جهت معکوس پیدا کرده و باید همه ادارات این وزارتخانه، تابع مدارس باشند.

وی یاد آور شد: وقتی می توانیم ادعا کنیم که تربیت شکل گرفته که آن رفتار مطلوب توسط مدیران در دانش آموزان به طور نسبتا پایدار ایجاد شود.

 


رهبری آموزش به جای مدیریت آموزشی :

دکتر فانی با بیان اینکه مدیریت آموزشی باید جای خود را به رهبری آموزشی بدهد تصریح کرد: مدیران مدارس نه به عنوان یک کارمند اداری بلکه به عنوان رهبران آموزشی باید بتوانند در دانش آموز و اولیای آن ها نفوذ کنند.

وزیر اموزش و پرورش ادامه داد: مدیران مدارس باید به عنوان رهبر آموزشی در زیر مجموعه خود اعم از دانش اموزان، اولیا و معلمان نفوذ پیدا کند.

وی لازمه نهادینه شدن رفتار مطلوب در دانش آموزان را جلب اعتماد آنان خواند و افزود: اگر بتوانیم اعتماد دانش آموزان را به خودمان جلب کنیم، می توانیم در آن ها نفوذ کرده و پس از آن تربیت شکل می گیرد.

وی لازمه نفوذ در دانش آموزان و جلب افزایش اعتماد آنان را پنج شرط خواند و نخستین آن را صداقت بیان کرد و گفت: مدیران باید صداقت داشته باشند و این امر توسط زیر مجموعه انان درک شود.

فانی شرط دوم را شایستگی مدیر مدرسه ذکر و اضافه کرد: مدیران باید شایستگی لازم را برای اداره یک واحد اموزشی داشته باشد و این بسیار مهم است.

وی سومین لازمه جلب اعتماد دانش آموزان را ثبات دانست و گفت: این ثبات در رای، اظهار نظر و برنامه است که منجر به اعتماد در طرف مقابل می شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: چهارمین شرط یک مدیر برای اعتمادسازی وفاداری نسبت به سازمان، برنامه ها و ارزش ها است.

فانی آخرین شرط را نیز رو راستی و شفافیت عنوان و افزود: همه چیز باید شفاف باشد و این توسط مخاطبان درک شود.

وی گفت: امیدواریم در سال جدید تحصیلی سال حاکمیت رهبری آموزشی، اعتماد در آموزش و پرورش باشد و توفیقات آموزش و پرورش در ارایه خدمات بیشتر به تعلیم و تربیت دانش آموزان باشد.

وزیر آموزش و پرورش توسعه مشارکت، افزایش اختیارات مدیران مدارس ، تمرکز زدایی و ساماندهی و بهسازی منابع انسانی را از سیاستهای پنج گانه وزارت اموزش و پرورش بیان کرد و گفت: این سیاست های را بطور جد دنبال خواهیم کرد

.

 

خداحافظی مدارس با بخاری نفتی و گازی

فانی گفت: در سالجاری با تلاشها و اقدامات صورت گرفته 40 هزار کلاس درس با بخاری های نفتی و گازی خداحافظی می کنند.

وی اظهار کرد: تا سال آینده تمامی مدارس کشور از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه هستیم گفت: این برنامه از سال 95 آغاز و تا سال 99 ادامه خواهد داشت.

وی افزود: نقشه راه سند تحول که مبنای تدوین سند برنامه ششم در بخش آموزش و پرورش است و امسال رونمایی شد و امیدواریم بتوان با اجرای سند تحول به ساحت های شش گانه تربیتی دست پیدا کنیم.

 

ابلاغ دستور العمل رتبه بندی معلمان

وزیر اموزش و پرورش گفت: دستور العمل رتبه بندی معلمان ابلاغ شده و تا قبل از مهرماه احکام معلمان صادر می شود.

دکتر فانی افزود: این امر گامی است در کاهش فاصله حقوق معلمان باسایر کارکنان دولت است.

وی با بیان اینکه این تبعیض مربوط به دوسال اخیر نیست بلکه از قبل از انقلاب اسلامی هم وجود داشته است گفت: دولت یازدهم در این دوسال علارغم مشکلات اقتصادی سعی کرد که این فاصله را کم کند.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: مطالباتی که همکاران فرهنگی بازنشسته از مهر ماه 93 دریافت نکرده اند نیز با جدیت در دست پیگیری است و امیدواریم بتوانیم این مطالبات را در سریع ترین زمان ممکن پرداخت کنیم.