نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش طرح معرفت ویژه معاونین ومربیان پرورشی مدارس منطقه زارچ

همایش طرح معرفت ویژه معاونین ومربیان پرورشی مدارس منطقه زارچبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، نخستین همایش «طرح معرفت» ویژه معاونین،مشاورین و مربیان پرورشی مدارس منطقه زارچ با حضور معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ، رئیس اداره امور تربیتی اداره کل، رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل،رئیس اداره قرآن،عترت و نمازاداره کل، رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل ومعاون پرورشی و فرهنگی اداره زارچ در دبیرستان فاطمیه  برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در خصوص فعالیت های پرورشی در سال1400-99 تاکید کرد و گفت:یکی از ساحت های اساسی و زیر بنایی در سند تحول بنیادی،ساحت تربیت عبادی و اخلاقی است.

"حسینعلی ملانوری"  گفت:  برای برگزاری و اهمیت نماز دانش آموزی باید معاونین و مربیان پرورشی مدارس دانش آموزان را با آرامش خاطر و ذوق علاقه  به سمت نماز رو بیاورند وآداب نمازخواندن را به آنها آموزش دهند.

وی در ادامه بیان کرد: درحوزه پرورشی و فرهنگی باید ارتقاء توانمندی نیروهای انسانی  بین همکاران وعدم به روزآوری درهمه حوزها داشته باشیم.

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل گفت: معاونین و مربیان پرورشی مدارس باید رفتار و برخوردشان طوری باشد که فاصله ای بین دانش آموز و مربی ایجاد نکند و دربحث تربیتی تاکید کرد الگوی کارمان دانش آموز محوری باشد و ما نقش مدیریت و نظارت  داشته باشیم.

ملانوری بیان داشت: در آموزش و پرورش وقت دانش آموزان20درصد در یادگیری آموزش و80 درصد دیگر باید در حوزهای پرورشی،فرهنگی ، تربیتی و هنری سپری شود که به گفته مقام معظم رهبری سیستم آموزش و پرورش باید کاری انجام دهد که پرورش به جایگاه واقعی خودش برسد.

در ادامه این نشست روسای ادارات فرهنگی هنری، مشاوره تربیتی و تحصیلی ،اداره قرآن،عترت و نماز و امور تربیتی به تشریح برنامه های حوزه خود در سال تحصیلی جدید پرداختند.