نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ برگزار شد

هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ برگزار شد 

به گزارش روابط عمومی  اداره آموزش و پرورش منطقه زارچ ، هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ  با حضور امام جمعه زارچ ،معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان یزد ، بخشدار ،رئیس سنجش و ارزیابی نهضت سواد آموزی، رئیس شورای شهر ، رئیس و معاونین آموزش و پرورش و سایر اعضاء در محل سالن کنفرانس آموزش و پرورش برگزار شد.

امام جمعه زارچ  رشد سواد در جامعه و بالا بردن دانسته های انسان را از وظایف اصلی پیامبران از جمله پیامبر اسلام عنوان کرد و افزود : پیامبر اسلام (ص) ملاک آزاد کردن اسیر را باسواد کردن چندین نفر از مسلمانان قرار می دهد که نشان از اهمیت سواد در نزد پیامبر می باشد.

حجت الاسلام طباطبایی گفت : نهضت سواد آموزی باید در جهت روش های جذب سواد آموزان بیش از پیش تلاش نماید.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان یزد در این  نشست گفت : استان یزد در گروه سنی 10تا 49 سال با 98/6درصد باسوادترین استان کشور می باشد.

مرآت امین الرعایا با تبریک هفتم دی ماه چهلمین سالگرد تاسیس  نهضت سواد آموزی به فرمان امام راحل (ره) گفت: استان یزد جزو نخستین استان هایی بود که پس از فرمان امام راحل(ره) با همت شهید محراب ، آیت الله صدوقی در هفتم دی ماه 58 جلسه ای تشکیل و برای گسترش سواد در استان یزد برنامه ریزی گردید.

وی افزود: قبل از انقلاب در سرشماری سال55 مردم ایران 47/5درصد باسواد بوده اند در حالی که در آخرین سرشماری سال 95 به 87/5درصد رسیده است.

امین الرعایا گفت: مردم استان یزد با 92/6درصد جزء چهاراستان برتر باسواد کشور هستند.

ر ئیس آموزش و پرورش منطقه زارچ گفت: امسال در این منطقه تعداد 42 کلاس با 111 نفر در حال سواد آموزی هستند. 

حسین صفری افزود: از این تعداد 35 نفر در سواد آموزی ، 24 نفر در دوره انتقال ، 9 نفر در دوره تحکیم و 43 نفر اتباع مشغول به تحصیل می باشند.