نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هفتمین نشست شورای آموزش وپرورش زارچ در سال جاری

هفتمین نشست شورای آموزش وپرورش زارچ در سال جاری


هفتمین نشست شورای آموزش وپرورش زارچ در سال جاری

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره آموزش وپرورش زارچ ،هفتمین نشست شورای آموزش وپرورش زارچ در سال جاری با حضور اعضای اصلی و مدعو در محل اداره آموزش و پرورش زارچ برگزار شد.

بخشدار زارچ ضمن تقدیر از زحمات مسئولین ، دانش آموزان و معلمان ، در برگزاری یادواره یکصد وده شهید بخش زارچ گفت: برگزاری چنین یادواره های ضمن ارج نهادن به دلاورمردیهای شهدا در دفاع از کشور می تواند اثرات پایدار فرهنگی در باور و اعتقادات دانش آموزان و نسل امروز جامعه ایجاد نمائید.

" ابوالفضل خوشنویس" با گرامیداشت  هفته کتاب و  کتابخوانی ، گفت: پیشنهاد زنگ کتابخوانی در برنامه درسی مدارس  توسط رئیس جمهور می تواند گرایش و انگیزه دانش آموزان را به کتاب و کتابخوانی افزایش دهد.

رئیس شورای آموزش و پرورش ضمن تقدیر از ارتقای رتبه شورای آموزش وپرورش منطقه در استان گفت: آموزش وپرورش باید در تمامی زمینه های فعالیت خود، دنبال تغییرات ملموس و پایدار باشد که در نتیجه  منجر به ارتقای سطح دانش و پرورش نیروهای نخبه منطقه شود.

وی گفت با توجه به پیگیریها و تخصیص اعتبار لازم ،  در سال جاری  شاهد تکمیل پروژه امام رضا(ع) و واحدی و تجهیز کتابخانه مدارس خواهیم بود.

در ابتدا رئیس اداره آموزش و پرورش و دبیر شورا ضمن ارائه دستور کار جلسه گفت: در هفته گذشته مقدمات اجرای طرح مقاوم سازی آموزشگاه شهید صمدی  توسط  نوسازی مدارس با اعتبار 250 میلیون تومان  را با همکاری حوزه معاونت پشتیبانی اداره فراهم کردیم

" محمد کمالی" به موضوع رهن مغازه های آموزش وپرورش واقع در خیابان پاسداران اشاره کرد و گفت: پس از انجام مراحل کارشناسی حقوقی ، فراخوان  شرایط واگذاری به اشخاص حقیقی و حقوقی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی به ارزیابی شورای های آموزش وپرورش توسط استان اشاره کرد و گفت: رتبه شورای آموزش وپرورش منطقه نسبت به سال گذشته ارتقا داشته و امیدواریم با همکاری نهادهای دولتی  و غیردولتی شاهد اثر گذاری شورا باشیم.

ارائه راهکارهای عملی در جهت ارتقا رتبه شورا ، حمایت فرهنگی از اولیای دانش آموز اتباع خارجه، ایجاد انگیزه جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی و رفع مشکلات دانش آموزان در معرض آسیب های اجتماعی از جمله موارد مورد بحث اعضای شورای آموزش و پرورش بود

در پایان مصوباتی جهت اجرا به تصویب اعضا رسید.