نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست شورای پشتیبانی بخش زارچ با موضوع انسداد مبادی بی سوادی

نشست شورای پشتیبانی بخش زارچ با موضوع انسداد مبادی بی سوادی


نشست شورای پشتیبانی بخش زارچ با موضوع انسداد مبادی بی سوادی

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره آموزش و پرورش زارچ رئیس اداره سنجش و ارزشیابی نهضت سواد آموزی استان ضمن قبولی طاعات و عبادت درماه مبارک رمضان ،با بیان اینکه در راستای اجرایی نمودن فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر ریشه کنی بی سوادی باید تمام دستگاههای اجرایی با یکدیگر همکاری داشته باشند گفت:امیدواریم با همکاری و هماهنگی ادارات بتوانیم در طرح ریشه کنی بیسوادی در جامعه قدمهای موثر و مثبتی برداشته باشیم.

درادامه " حاضری " با توجه به سرشماری 1390 اشاره کرد و گفت : قریب 30000 هزار بی سواد در استان وجود دارد که در رده سنی 10 تا 49 سال ، از 1234 نفر بی سواد 996 اتباع خارجتشکیل می دهد.

وی فعالیتهای سواد آموزی منطقه زارچ را خوب ارزیابی کرد و از خدمات اداره آموزش و پرورش زارچ در جهت شناسایی و آموزش بیسوادان و رسیدن به رتبه برتر استان در این زمینه تقدیر کرد.

درادامه بخشدار زارچ ، بیسوادی را عامل بسیاری ازعقب ماندگی ها و کاستی ها دانست .

" ابوالفضل خوشنویس " به اهداف و راهکارهای اجرایی برنامه انسداد مبادی بی سوادی اشاره کرد و افزود: ما تمام  اقدامات لازم را برای انسداد بیسوادی بکارگرفته ایم و خواستار این هستیم که تمام ادارات و دستگاه های اجرایی در این خصوص با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند.

 در ابتدای جلسه رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ هدف از برگزاری این جلسه را  برنامه ریزی و پیشبرد اهداف طرح انسداد بیسوادی عنوان کرد و گفت:امیدواریم با عملیاتی کردن شیوه‌نامه انسداد بیسوادی بخش مهمی از مشکلات و نارسایی‌ها در عرصه تعلیم و تربیت برطرف شود.

" محمد کمالی " درادامه با اشاره به حجم ابلاغی بی سوادی در سطح منطقه گفت: درگام نخست باید جمعیت افراد بی سواد بین 10 تا 49 سال این منطقه با یک عزم جهادی شناسایی شوند.

" عرب زاده " کارشناس نهضت سواد آموزی منطقه در ادامه جلسه ضمن گزارشی از اقدامات انجام شده در واحد سواد اموزی گفت : در حال حاضر یک دوره  کلاس سواد اموزی در قالب پنج کلاس با حضور بیش از 20 نفر سواد آموز  و یک دوره کلاس تحکیم و یک دوره کلاس انتقال برگزار شده است.

در پایان ، هر یک از روسای ادارات بهزیستی ، کمیته امداد امام خمینی ،  شهرداری ، ثبت احوال و فرهنگ و ارشاد نقطه نظرات خود را در این زمینه ارائه کردند

                                         

                                         

                                          

                                          .