نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون وزیر آموزش و پرورش: رسیدگی به معیشت و منزلت معلمان رویکرد دولت است

معاون وزیر آموزش و پرورش: رسیدگی به معیشت و منزلت معلمان رویکرد دولت است


معاون وزیر و رییس سازمان تعلیم و تربیت کودک وزارت آموزش و پرورش گفت: رسیدگی به وضعیت معیشت و ارتقای منزلت معلمان در جامعه جزو رویکرد مهم دولت سیزدهم است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ مجتبی همتی فر در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد افزود: برای خدمت به فرهنگیان و حل معیشت و ارتقای منزلت آنها به جد پیگیری و اقدام لازم صورت می‌گیرد.

وی به اهمیت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کشور که مطالبه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی است اشاره کرد و ادامه داد: اجرای این سند نیازمند عزم ملی است و نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها آن را از مسئولان  مطالبه کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: حل بسیاری از مسایل در سایه توجه به نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است و اگر امروز بخواهیم آسیب‌های اجتماعی کمتر شود باید به معلمان و عرصه فرهنگیان توجه کرد.

به گفته همتی‌فر، یکی از ملزومات تحقق گام دوم انقلاب و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توجه به جوانان است و در این میان افراد خبره و با تجربه برای ورود نسل جدید به بدنه مدیریتی کشور باید میدان‌دار باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش به رویکرد دولت سیزدهم نسبت به آموزش و پرورش اشاره و خاطرنشان کرد: دولت برای تحول بنیادی در کشور  نکاتی را مورد توجه دارد که یکی از این نکات سند تحول بنیادین است و برشی از آن را در سند کلی تحول کشور شاهدیم.

همتی‌فر ، کاهش فاصله جغرافیایی و طبقاتی در جامعه به نحوی که هیچ فردی در هر سطح از استعداد نباید از آموزش با کیفیت باز بماند را جزو رویکرد دیگر ذکر کرد و یادآور شد: توجه به کیفیت آموزش و پرورش به ویژه پس از آسیب‌های ایجاد شده در این دو مقوله در جریان شیوع کرونا یکی از موضوعات مهم است که باید پیگیری شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش به اهمیت جذب بهترین‌ نیروهای انسانی در این مجموعه به عنوان یک رویکرد اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون پنجره ایجاد شده به واسطه بازنشستگی می‌تواند هم فرصت و هم تهدید باشد چرا که در صورت جذب نیروی‌های نخبه و توانمند یک فرصت تلقی می‌شود ولی در صورت جذب افراد با سیاسی‌بازی و رانت‌خواری این فرصت را از دست خواهیم داد.

 همتی‌فر در ادامه، برگزاری مراسم‌های تودیع و معارفه را به مسابقات دوی امدادی تشبیه کرد که در آن اعضای تیم هرچند در یک مسیر می‌دوند ‌ولی رقیب یکدیگر نیستند.

در این آیین با قدردانی از محسن موحدی‌فرد، محمد کاظم رحیمی‌نژاد به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان یزد معرفی شد.