نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: در روز 14 فروردین؛ همزمان با حضور سراسری دانش آموزان در مدارس، از مجاهدت های معلمان در دوران کرونا تقدیر می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: در روز 14 فروردین؛ همزمان با حضور سراسری دانش آموزان در مدارس، از مجاهدت های معلمان در دوران کرونا تقدیر می شود


معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارس و مناطق در روز 14 فروردین باید مانند اول مهرماه با برگزاری یک جشن ملی و تقدیم گل و تقدیر از معلمانی که در این مدت مجاهدانه فعالیت کردند، به استقبال آموزش حضوری دانش آموزان بروند.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صادق ستاری فرد با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه یک سیما با موضوع «بررسی ابعاد مختلف نحوه ادامه فعالیت واحدهای آموزشی از ۱۴فروردین» اظهار کرد: دستورالعمل نحوه آموزش حضوری دانش آموزان روز گذشته از سوی آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شد. امروز نیز بر اساس اخبار و بررسی ها، تمام مدیران استان ها پیگیر نحوه اجرایی کردن این دستورالعمل و آموزش حضوری بوده اند.

 ستاری فرد افزود: امیدواریم با توجه به مفاد این دستورالعمل روز 14 فروردین میزبان دانش آموزان باشیم تا نسبت به از سرگیری آموزش های حضوری اقدام کنیم.

 معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بند یک ابلاغیه آموزش حضوری مدارس و نحوه فعالیت کلاس های درس ادامه داد: تقریبا 3 سال تحصیلی دانش آموزان، متاثر از کرونا بوده است و امروز باید به دوران قبل از کرونا و فعالیت مدارس برگردیم.

ستاری فرد بیان کرد: در دستورالعمل نحوه آموزش حضوری دانش آموزان تاکید شده است که برنامه های آموزشی، تربیتی و ورزشی مدارس باید بر اساس برنامه هفتگی که از قبل بوده از سوی مدیران و معلمان اجرا شود و حضور دانش آموزان در مدارس حائز اهمیت است. لذا تلاش داریم تمام دانش آموزان در کلاس های درس حضور داشته باشند.

وی گفت: اگر دانش آموزی مبتلا به کرونا است یا علائم این ویروس و یا بیماری زمینه ای دارد می تواند با ارائه مدارک و تایید پزشک، آموزش را از بستر شبکه شاد دنبال کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: توصیه قطعی ما انجام واکسیناسیون است اما چون آموزش حضوری حق همه دانش آموزان است هیچ شرطی برای حضور دانش آموزان در مدارس و کلاس درس پیش بینی نکردیم و هیچ شخصی نمی تواند هیچ شرطی را برای حضور دانش آموزان لازم الاجرا بداند.

ستاری فرد افزود: رعایت بهداشت فردی، محیط، استفاده از ماسک و رعایت تهویه کلاس ها مورد تاکید ماست و البته هر گونه تصمیم وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی حضوری مدارس، تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا است و هرگونه تغییر در تصمیمات ستاد مقابله با کرونا، منجر به تغییر تصمیم ما خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره شهریه های مدارس غیردولتی نیز ادامه داد: در ابلاغیه ارسالی تاکید شده افزایش شهریه دانش آموزان در مدارس به بهانه آموزش حضوری ممنوع است اگر مدرسه ای شهریه را افزایش داد واحدهای ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات این موضوع را بررسی خواهند کرد این امر از سوی خانواده ها و گزارش تخلفات بررسی می شود.

 وی همچنین تاکید کرد: خانواده ها به جز شهریه پیش بینی شده نباید شهریه مضاعفی به مدارس پرداخت کنند. ساماندهی سرویس های مدارس نیز در ابلاغیه اخیر تاکید شده که باید ساماندهی شود.

ستاری فرد درباره موضوع اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی دانش آموزان افزود: این امر صرفا یک پیشنهاد است و در دستورالعمل نحوه آموزش حضوری دانش آموزان، درج نشده است. باید از فرصت باقیمانده به خوبی استفاده کنیم تا بتوانیم بخشی از عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

وی گفت: درحال حاضر، قانون مصوب مجلس پیش بینی کرده امتحانات باید در خردادماه باشد اما اگر تصمیمی در این باره گرفته شود آموزش و پرورش تابع آن خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در پایان بیان کرد: مدیران مدارس و مناطق در روز 14 فروردین باید مانند اول مهرماه با برگزاری یک جشن ملی و تقدیم گل و تقدیر از معلمانی که در این مدت مجاهدانه فعالیت کردند، به استقبال آموزش حضوری دانش آموزان بروند.