نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون آموزش متوسطه در حاشیه سی و هفتمین اجلاس سراسری مدیران و روسا در شیراز: ده محور تعیین شده در اجلاس از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش است

معاون آموزش متوسطه در حاشیه سی و هفتمین اجلاس سراسری مدیران و روسا در شیراز: ده محور تعیین شده در اجلاس از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش استمعاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، گفت: هر یک از محورهای دهگانه اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش به یک استان محول شده است که در این بین موضوع "ارتقای جایگاه معلم" به استان فارس واگذار شده و دبیرخانه آن نیز در شیراز راه اندازی شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمد مهدی کاظمی در حاشیه سی و هفتمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور در شیراز، اظهار کرد: سی و هفتمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور با حضور سه استان در تهران و سایر استان ها به صورت غیر حضوری در حال برگزاری است.

وی افزود: هم اندیشی، تعامل بین مدیران آموزش و پرورش در رده های ستادی، میانی و صف از جمله اهداف برگزاری این اجلاس است که هرساله انجام می شود.

کاظمی، تعیین محورهای دهگانه در اجلاس را از تفاوت های این دوره با اجلاس های گذشته برشمرد و تصریح کرد: این محورها قبل از شروع اجلاس در مناطق آموزشی مورد بررسی قرار گرفت و پاسخ های مناطق پس از جمع آوری، در روز اول اجلاس در ۳۲ استان کشور، نقد و بررسی شد وجمع بندی آن ها نیز در روز دوم با حضور وزیر آموزش و‌پرورش ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: ده محور تعیین شده در این اجلاسیه جز اولویت‌های برنامه آموزش و پرورش بوده است، از جمله تقویت مدارس عادی دولتی، نقش راه سند تحول، بازگشایی مدارس و سایر موضوعاتی که در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید قرار دارد.

معاون آموزش متوسطه خاطرنشان کرد: هر یک از محورهای دهگانه به یک استان محول شده است و موضوع "ارتقای جایگاه معلم" به استان فارس واگذار شده و دبیرخانه آن نیز در شیراز راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: در روز دوم اجلاس موضوعات دهگانه با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی و در نهایت جمع بندی خواهد شد.

کاظمی توجه به مسائل تربیتی و اخلاقی را از دیگر محورهای مورد بحث در این اجلاس بر شمرد، افزود: تعامل و هم اندیشی مدیران در این اجلاس باعث خواهد شد تا بازگشایی مدارس با آمادگی بیشتری صورت گیرد و برنامه های حاصل از اجلاس را در طول سال تحصیلی پیاده کنیم تا منجر به ارتقای کیفیت آموزشی و تربیتی شود.

وی ادامه داد: این اجلاس با شعار معلم تمدن ساز، مدرسه اثربخش و ایران قوی در حال برگزاری است، و امیدواریم ماحصل آن ارتقای نظام تعلیم و تربیت باشد.

کاظمی اذعان کرد: از مدیرکل آموزش و پرورش فارس و سایر همکاران در خصوص برنامه ریزی برای اجرای مطلوب پروژه مهر و همچنین حضور مدیران و روسای آموزش و پرورش مناطق استان فارس در این اجلاس تقدیر می کنم.