نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم کلنگ زنی 5 پروژه فضای آموزشی و پژوهشی در منطقه زارچ

مراسم کلنگ زنی 5 پروژه فضای آموزشی و پژوهشی در منطقه زارچبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، مراسم کلنگ زنی 5 پروژه خیر سازهم زمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، با حضور امام جمعه، فرماندار شهرستان یزد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد،رئیس مجمع خیرین استان یزد، بخشدار، رئیس شورای شهررئیس اداره آموزش و پرورش زارچ،خانواده های محترم خیرین و جمعی از مسئولین استانی و منطقه ای در بخش زارچ برگزار شد.

امام جمعه منطقه زارچ ضمن خوش آمد گویی مسئولین استانی، منطقه ای و فرهنگیان این شهر و دیار گفت: ان شاء الله خداوند به همه ما توفیق دهد تا بتوانیم خدمتگزاران خوبی به نظام آموزش و پرورش و تعلیم وتربیت باشیم.

"سید محمود روحانی طباطبایی" افزود: به همت و تلاش رئیس و مجموعه آموزش و پرورش منطقه زارچ پیگیری های خوبی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام با همکاری مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی استان صورت گرفته است ، که جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری ،هفته معلم را  به معلمان تبریک گفت و از زحمات و تلاش های آنها در این ایام بحران کرونا تشکر و قدردانی کرد.

"عباسعلی دانافر" مهمترین رسالت آموزش و پرورش را اجرای سند تحول بنیادین عنوان کرد و اظهار داشت: در راه اجرایی شدن این سند با دو چالش بزرگ در حوزه نیروی انسانی و فضای آموزشی مواجه هستیم.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان یزد افزود: به صورت میانگین بین 30 تا 35 درصد از فضاهای آموزشی استان مستهلک می باشد و به مقاوم سازی و حتی تخریب و بازسازی نیاز دارد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد در ادامه اظهار داشت: این 5 پروژه خیّر ساز با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان یزدساخته می شود و امیدواریم برای سال تحصیلی 1400 به آموزش و پرورش منطقه زارچ تحویل گردد.

مهندس ذاکر به طرح های نیمه تمام در منطقه زارچ اشاره کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای 3 طرح خیّری نیمه تمام که سال ها متوقف شده بود را در سال 98 تامین کردیم و عملیات اجرایی آن ها آغاز شده است.

 در ابتدای این مراسم رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم و قدردانی از خانواده های خیّرین  مدرسه ساز گفت: خیّرین با مشارکت در ساخت و احداث فضاهای آموزشی و سرمایه گذاری روی منابع انسانی بهترین سرمایه گذاری را دنبال می کنند و ازهمه لذت های دنیا، لذت مدرسه ساختن را انتخاب کردند.

"حسین صفری" افزود: آموزشگاه 12 کلاسه مرحوم حاج محمد رفیع کلانتری،آموزشگاه 6 کلاسه معلم بازنشسته محمد حسین اقبالی،آموزشگاه 12 کلاسه محرومین مهدی و محمد حسین نقدی، مرکز آموزشی و پژوهشی حاج محمد دانایی و نمازخانه آموزشگاه امام رضا (ع)  به نام مرحوم محمد حسین باقرپور از جمله این طرح ها است.

وی در ادامه گفت: خیرین نیک اندیش برای احداث این تعداد طرح آموزشی و پژوهشی  بیش از 200 میلیارد ریال هزینه خواهند شد که قطعا این انفاق باقیات و صالحات برای این عزیزان است.

لازم به ذکر است در این مراسم فرماندار شهرستان یزد به مناسبت هفته معلم با اهدای لوح تقدیر از رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ به پاس زحمات بی شائبه قدردانی کرد.