نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیران و مسئولین باید خود را به معنای واقعی کلمه کارگر، نوکر و خدمتگزار مردم بدانند/

مدیران و مسئولین باید خود را به معنای واقعی کلمه کارگر، نوکر و خدمتگزار مردم بدانند/


هیچ مدال افتخاری بالاتر از نوکری و خدمتگزار مردم نیست/ تغییر باید در رفتار، عملکرد و روحیه کار و تلاش مدیران و مسئولین نمود عینی داشته باشد/ ادارات شهرستانی و کارمندان دولت نیز ارزیابی خواهند شد/ به هیچ عنوان مدیریت کارتابلی را نمی پذیریم/ همه مدیران در هر جایگاهی نسبت به مسئله فرهنگ مسئول هستند/ هیچ معضل و مشکلی در مملکت بدون بستر فرهنگی حل نخواهد شد

دکتر فاطمی در پایان از تلاش های شبانه روزی دستگاه های انتظامی، نظامی، امنیتی و اطلاعاتی استان در طول سال و به ویژه در روزهای اخیر، جهت حفظ آرامش مردم قدردانی کرد.

شنبه 09 مهر 1401

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی در نشست تجلیل از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی استان، با بیان اینکه اصل جشنواره مبتنی بر تجلیل از مدیران و دستگاه های برتر استان در طول سال ۱۴۰۰ است، گفت: این جشنواره خط کش و استانداردی برای ارزیابی رفتار و عملکرد هر یک از مدیران به عنوان جزیی از نظام مدیریتی کشور، استان، شهرستان، بخش، شهر و دهستان است.

وی با اشاره به ضرورت ارزیابی مستمر عملکرد توسط شخص هر یک از مدیران و مسئولین، اظهارداشت: با توجه به نیاز به شاخص برای انجام هر ارزیابی، سلوک و سبک زندگی شخصیت های برجسته ای چون شهیدان رجایی، باهنر، سردار سلیمانی از بهترین شاخص ها خواهد بود.

استاندار یزد با بیان اینکه مدیران و مسئولین از چهار منظر باید پاسخگو باشند، افزود: همه افراد در هر جایگاهی باید به پیشگاه پرودگار متعال پاسخگوی اقدامات و فعالیت های انجام داده و انجام نداده خود باشند.

دکترفاطمی با اشاره به ضرورت اهتمام جدی جهت جلب رضایت مردم پرداخت و با بیان اینکه باید پاسخگوی مردم باشیم، اظهارداشت: تواضع، اخلاقمداری و مردم داری یکی از ویژگی های شهید رجایی و از مصادیق شعار دولت سیزدهم است و باید خود را به معنای واقعی کلمه کارگر، نوکر و خدمتگذار مردم بدانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم به تغییر رای داده اند، خاطره نشان کرد: تغییر صرفا به معنای تغییر مدیریتی نیست بلکه این تغییر باید در رفتار، عملکرد و روحیه کار و تلاش مدیران و مسئولین  نمود عینی داشته باشد.

استاندار یزد در ادامه به تبیین دیگر ویژگی ها و شاخص های رفتاری و عملکرد شهید رجایی از جمله ساده زیستی، پاکدستی و فساد ستیزی پرداخت و بر توجه ویژه به تعهد و توجه بیشتر بر رعایت این موارد تاکید کرد.

دکتر فاطمی در ادامه نظارت را ضامن بقای اعتماد  دانست و تصریح کرد: علی رغم تهیه و تکمیل ارزیابی دستگاه ها در هفته دولت، بر ارزیابی مجدد عملکردها و ارسال امتیاز هر دستگاه و مدیر آن به مجموعه جهت ایجاد تغییرات احتمالی تاکید و در کنار آن از نظرات دستگاه های نظارتی استان نیز استفاده و در نتایج اعمال شد.

استاندار یزد ادامه داد: برخی مدیران و مسئولین در اواخر سال ۱۴۰۰ یا اوایل سال جاری منصوب شدند که ارزیابی عملکرد آن ها در جشنواره شهید رجایی سال آینده انجام و اعلام خواهد شد.

وی با قدردانی از مدیران خدوم نسبت به مردم، گفت: هیچ مدال افتخاری بالاتر از نوکری و خدمتگداری مردم و به ویژه خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، ازادگان و محرومین جامعه و دهک های پایین وجود ندارد.

استاندار یزد با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر "مگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیج و خم زندگی روزمره شما فراموش شوند" ، گفت: باید به صورت ویژه از خانواده شهدا و ایثارگران سرکشی و مسائل آن ها رسیدگی و مرتفع شود.

دکتر فاطمی با اشاره به ارزیابی عملکرد مدیران کل استان، شهرداران، فرمانداران و بخشداران در فاز اول و ارائه کارت سبز، زرد و قرمز به آن ها، گفت: کارت سبز به منزله عملکرد موفقیت آمیز دستگاه، کارت زرد به معنی نیاز به تلاش بیشتر برای پیگیری مسائل و کارت قرمز به مثابه عملکرد ضعیف مدیر و دستگاه است.

وی اظهارداشت: قرار بر خداحافظی مدیران دارای کارت قرمز، از بدنه دولت در سطح مدیریتی بود اما فرصت سه ماهه ای جهت ارتقاء عملکرد خود به تراز دولت سیزدهم و ارزیابی مجدد آن ها پس از این زمان، داده شد.

استاندار یزد ادامه داد: در صورت عدم ایجاد تغییر محسوس در عملکرد و ارتقاء خود سطح مدیریتی دولت سیزدهم، نه در عرصه های مدیریتی که در سطح کارشناسی از توان آن ها استفاده می شود.

دکتر فاطمی اضافه کرد: در فاز دوم تک تک ادارات شهرستانی و در فاز سوم تک تک کارمندان دولت براساس سامانه نظارت مردمی دولت "نماد" که به زودی بهره برداری می شود، ارزیابی می شوند.

وی با بیان اینکه بین کارمندان خدوم، زحمتکش و  دغدغه مند به حل مشکلات مردم در حداقل زمان، باید تفاوت قائل شد، گفت: براین اساس نحوه پرداخت اضافه کار، رفاهیات و ‌... کارمندان متناسب با امتیازات ارزیابی که برآیند عملکرد آن ها خواهد بود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولین باید به معنای واقعی به مردم خدمت کنند که لازمه آن وقتگذاری، تلاش، مدیریت انقلابی و کار جهادی و شبانه روزی است.

دکتر فاطمی در بخش دیگری از سخنانش یکی از برنامه های مهم و حیاتی استان را سند یزد نوین دانست و گفت: تمام مدیران و مسئولین استان در هر سطحی باید نسبت به محورهای این برنامه واقف بوده و عزم جدی در پیگیری و تلاش جهت تحقق برنامه های آن داشته باشند چرا که تحقق آن، فصل جدیدی از پیشرفت و تعالی را در استان خواهد گشود.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به ضرورت پیگیری و اجرای  مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان یزد، گفت: کلیه مدیران استانی و حتی شهرستان باید به بند بند مصوبات سفر آگاه باشند و با جدیت آن ها را دنبال کنند.

وی یکی از پروژه های بسیار مهم استان را پروژه های نهصت ملی مسکن عنوان و تصریح کرد: خانه ها به صورت ویلایی؛ در شهر یزد به متراژ ۲۰۰ متر مربعی و در شهرستان های بدون مشکل زمین در متراژ ۲۵۰ متری تا مراحل سفت کاری و نماسازی احداث و در اختیار مردم قرار میگیرد.

استاندار یزد در ادامه بر پیگیری تامین و توسعه زیرساخت های شهرستان ها به ویژه در حوزه آبرسانی، حمایت از اشتغال و کارآفرینی و تفسیر  قوانین، آئین نامه ها و بخشنامه ها به نفع مردم و کارآفرینان، تصمیم گیری براساس عدالت تاکید کرد.

استاندار یزد در ادامه بر پیگیری تامین و توسعه زیرساخت های شهرستان ها به ویژه در حوزه آبرسانی، حمایت از اشتغال و کارآفرینی و تفسیر  قوانین، آئین نامه ها و بخشنامه ها به نفع مردم و کارآفرینان، تصمیم گیری براساس عدالت تاکید کرد.

دکتر فاطمی با بیان اینکه خدمت به مردم باید در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود، اضافه کرد: به هیچ عنوان مدیریت کارتابلی را نمی پذیریم و مدیران باید با حضور در سطح شهرستان ها، شهرها و روستاها از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه و مشکلات مردم قرار گرفته و تصمیمات لازم را اخذ کنند.

استاندار یزد خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: مردم و به ویژه نخبگان باید در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها مشارکت داده شوند لذا  با برقراری ارتباطات مستمر با آن ها، از نظرات و توان آن ها استفاده کنید.

دکتر فاطمی خاطرنشان کرد: ائمه جمعه استان نمایندگان رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان هستند لذا از نظرات و دیدگاه های آن ها در موضوعات مختلف بهره گرفته شود.

وی در ادامه با بیان مسئله اساسی و ماندگار ما مسئله فرهنگ و آموزش است، اظهارداشت: هیچ معضل و مشکلی در مملکت بدون بستر فرهنگی حل نخواهد شد لذا مسئله فرهنگ و آموزش و توجه به قرآن باید در متن باشند که در همین راستا اعتبارات دستگاه های فرهنگی استان افزایش یافته است.

استاندار یزد اظهارداشت: همه مدیران در هر جایگاهی نسبت به مسئله فرهنگ مسئول هستند و باید نگاه و توجه ویژه ای به آن داشته باشند