نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدارس ابتدایی استان یزد غیرحضوری شد

مدارس ابتدایی استان یزد غیرحضوری شد


بر اساس اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا مدارس ابتدایی استان غیرحضوری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"علی اکبر عزیزی" در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد درباره آخرین مصوبات ستاد استانی کرونا گفت: از روز پنجشنبه که حضوری شدن مدارس اعلام شد، خانواده‌های بسیاری نسبت به این مساله ابراز نگرانی کرده و دغدغه‌های خود را به ما اعلام کرده اند.

وی با تأکید بر اینکه سلامتی دانش آموزان از اهمیت فراوانی برخوردار است، افزود: امروز مقرر شد که همه مهدکودک‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و مدارس ابتدایی نیز به صورت غیرحضوری به فعالیت بپردازند.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: مدارس استثنایی هم با توجه به آسیب پذیر بودن دانش آموزان آن در سراسر استان به صورت غیرحضوری خواهند بود.

عزیزی تصمیم گیری درباره مقطع اول و دوم متوسطه را به مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها واگذار کرد و ادامه داد: مدارس در این مقاطع در سراسر استان به صورت حضوری فعالیت می‌کنند، اما اگر دانشگاه علوم پزشکی یا مراکز پزشکی شهرستان‌ها به این نتیجه برسند که فراگیری بیماری در کلاس یا مدرسه زیاد است، ابتدا کلاس و سپس مدرسه تعطیل می‌شود.

وی با تأکید بر نظارت هوشمند بر مدارس گفت: اگر بیماری در مدرسه‌ای افزایش یابد این مدرسه به صورت هوشمند تعطیل شده و اجازه گسترش بیماری را نخواهیم داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با اشاره به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه تعطیلی مدارس را نمی‌دهد، تصریح کرد: ما به صورت هوشمند هر جا احساس کنیم که مدرسه شرایط حضوری را ندارند، بلافاصله اقدام به غیرحضوری کردن آموزش در این مدرسه می‌کنیم.

عزیزی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود و اینکه برخی از دانش آموزان یا معلمان به این بیماری مبتلا بوده و امکان حضور در کلاس را ندارند، آموزش‌ها همچنان به صورت ترکیبی از حضوری و غیرحضوری ادامه می‌یابد.