نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طنین زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی در مدارس زارچ نواخته شد

طنین زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی در مدارس زارچ نواخته شدبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ،طنین زنگ مهر و مقاومت همزمان با اولین روز مهر ماه و شروع سال تحصیلی 97-96 در تمامی مدارس منطقه نواخته شد.

مراسم نمادین بازگشائی مدارس منطقه در محل دبیرستان فاطمیه سرچشمه زارچ و با حضور امام جمعه، بخشدار، ریاست آموزش و پرورش، شورای شهر، شهردار و دیگر مسئولین منطقه ای برگزار شد.

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، افسانه صادقی مدیریت آموزشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایام محرم به مسئولین و دانش آموزان خیر مقدم گفت.

در ادامه کمالی ریاست اداره آموزش و پرورش زارچ نیز با عرض خیر مقدم به حاضرین، اندیشیدن و تفکر را والاترین هدف آموزش و پرورش و بالاتر از علم و دانش دانست و افزود: مهمترین مسئولیت معلمین و مجریان تعلیم و تربیت آموزش اندیشیدن و تفکر است.

حجت الاسلام دهقان امام جمعه زارچ، با اشاره به واقعه کربلا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی ادامه داد: ایران اسلامی به مدت هشت سال در مقابل تمام ابرقدرتهای جهان ایستاد و به همین دلیل این هشت سال جنگ را دفاع مقدس نامیده اند.

امام جمعه زارچ 6 عامل خانواده، مدرسه و نظام آموزش و پرورش، حکومت و مسئولان، جامعه ، دوستان و رسانه ها را در شکل گیری شخصیت و تعلیم و تربیت انسان مهم دانست، و به دانش آموزان توصیه نمود بهترین موقعیت و زمان تعلیم و تربیت را در مدرسه از دست ندهد.