نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال 95

سومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال 95


در محل بخشداری زارچ

به گزارش روابط عمومی اداره اموزش و پرورش منطقه زارچ سومین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور اعضا در محل بخشداری برگزار گردید . 

در این جلسه ، اعضای شرکت کننده در مورد انتخاب رشته دانش آموزان و نیز برنامه ریزی جهت آغاز سال تحصیلی جدید به بحث و گفتگو پرداختند 

کمالی ریاست اداره آموزش و پرورش در مورد مشکلات و موانع در پیش رو و نیز امتیازات خاص دانش آموزان زارچ مطالبی را بیان نمودند ایشان در این مورد بیان نمودند که  بیش از 70 درصد قبولی دانش آموزان دختر در مدارس نمونه مربوط به دانش آموزان زارچی بوده است و  این موضوع در بین دانش آموزان پسر به میزان بالای 85 درصد می رسد .

ایشان با بیان این آمار خاطر نشان ساخت دانش آموزان تلاش و انگیزه خود را نشان داده اند و حالا نوبت به حمایت مسئولین و خانواده های دانش آموزان است تا تلاش آنها به نتیجه برسد . 

در ادامه انتظاری معاون آموزش متوسط به بیان آمار دقیق قبول شدگان در مقاطع تحصیلی به تفکیک مدرسه و جنسیت پرداختند . 

دهقان امام جمعه محترم نیز در ادامه به لزوم ایجاد فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان  اشاره کردند و اقدامات انجام شده در این مورد را یادآوری نمودند . 

همچنین ایشان در ادامه تغییر بعضی آداب و رسوم را در جهت تقویت ابعاد فرهنگ کتاب و کتابخوانی  خواستار شد و روش هایی را پیشنهاد داد . 

صادقی مقدم  بخشدار در پایان با اشاره به ثبت جهانی قنات زارچ در یونسکو گفتند آثار معدود و کمی امکان ثبت در یونسکو را به دست می آورند و این نشان از اهمیت بسیار زیاد این سازه عظیم دانست . 

ایشان همچنین با اشاره به آمار قبول شدگان خواستار برنامه ریزی بلند مدت در این مورد شد