نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ مهر و مقاومت در مدارس منطقه طنین انداز شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس منطقه طنین انداز شد


همزمان با اولین روز از ماه مهر 4300 دانش آموز منطقه راهی مدرسه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ،طنین زنگ مهر و مقاومت همزمان با اولین روز مهر ماه و شروع سال تحصیلی 98-97 در تمامی مدارس منطقه نواخته شد؛ و بالغ بر 4300 دانش آموز منطقه راهی کلاس درس شدند.

مراسم نمادین بازگشائی مدارس منطقه در محل دبیرستان فاطمیه سرچشمه زارچ، با حضور امام جمعه، بخشدار، ریاست آموزش و پرورش، شورای شهرو روستا، شهردار، خیرین، خانواده شهدا و دیگر مسئولین منطقه ای برگزار شد.

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، "حسین صفری" ریاست اداره آموزش و پرورش زارچ، ضمن عرض خیرمقدم و تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) آغاز بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان و فرهنگیان تبریک گفت.

صفری همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ابراز امیدواری کرد دانش آموزان با درس خواندن و کسب علم بتوانند ادامه دهنده راه شهدا باشند.

ریاست آموزش و پرورش زارچ از خیرین محترم منطقه زارچ تقدیر و تشکر نمود و افزود:انشاالله باهمدلی و همراهی همه مسئولان و خیرین محترم به اهداف عالی آموزش و پرورش دست یابیم.

در ادامه حجت الاسلام "سید محمود روحانی طباطبایی" امام جمعه بخش زارچ، ایام عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفایش و همچنین شهادت تعدادی از هموطنانمان را تسلیت عرض نمود.

امام جمعه زارچ ضمن عرض تهنیت آغاز بهار علم و دانش، دانش آموزان را افسران جنگ فرهنگی دانست؛ که با تلاش و مجاهدت آنها ید دشمنان اسلام و نظام برملا خواهد شد.

سیدمحمود روحانی طباطبایی همچنین با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس برنقش جامعه فرهنگی در دفاع مقدس تاکید نمود.

امام جمعه زارچ تقویت ایمان و عمل صالح، اخلاقیات اسلامی، اهمیت دادن به قرآن و معنویات و برنامه ریزی را از مهمترین وظایف انسان در مسیر علم آموزی برشمرد.

"عرشیان" بخشدار زارچ نیز در سخنان خود با تشکر از معلمان و فرهنگیان ادامه داد: بهترین سرمایه و لازمه طی کردن قله های پیشرفت برای یک کشور علم و دانش است.

"عباسعلی فقیه" فرمانده مرکز مقاومت بسیج زارچ نیز در دومین روز از هفته دفاع مقدس به تجلیل از فرهنگ شهادت پرداخت و یاد و خاطره شهدا،خصوصا شهدای فرهنگی و 110 شهید منطقه را گرامیداشت.

اجرای سرود همگانی توسط دانش آموزان، اجرای دکلمه، پخش کلیپ محرم و قدردانی از حضور مسئولین، خیرین و خانواده شهدا توسط مدیر آموزشگاه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان مراسم نیز زنگ مهر و مقاومت توسط خیر محترم جناب آقای شمس، امام جمعه و ریاست آموزش و پرورش نواخته شد.