نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس زارچ نواخته شد

زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس زارچ نواخته شدبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی جدید 1400-1399 همزمان با سراسر کشوربه صورت نمادین دردبستان شهید جمیله کریمی با حضور امام جمعه، بخشدار، رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ وجمعی ازمسئولین منطقه برگزارشد.

امام جمعه  زارچ در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام محرم و تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به تمام دانش آموزان،معلمین و اولیاء گرامی و آرزوی علو درجات برای امام راحل و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گفت: در شرایطی سال تحصیلی جدید آغازمی شود که جامعه با بیماری منحوس کرونا دست وپنجه نرم می کند وامیدواریم به فضل و عنایت خداوند هرچه زودتراین نگرانی اجتماعی برطرف شود و دوباره درمدارس شاهد نشاط و شادی انبوه دانش آموزان باشیم.

"سید محمود روحانی طباطبایی" در ادامه بیان داشت: یکی از وظایف هرانسان مسلمان به توصیه دین مبین اسلام بحث علم آموزی است، که درسایه علم و دانش است انسان رشد پیدا می کند تا بهتر بندگی خدا را انجام بدهد وهمه سعی و تلاش فرهنگیان باید برای ارتقاء سطح آموزش و تربیت دانش آموزان باشد.

 بخشدار زارچ نیز سال تحصیلی جدید رابه مجموعه فرهنگیان و دانش آموزان تبریک گفت و افزود: امسال برای همه قابل پیش بینی نبود که مدارس به صورت حضوری برگزارشود که این تصمیم توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد کرونا انجام شد که مسئولیت خطیری بر دوش مسئولین به ویژه آموزش وپرورش است.

"علیرضا عرشیان" در ادامه اظهار کرد: آموزش و پرورش امسال باید نظارت ویژه ای برمسائل بهداشت مدارس داشته باشد تا دانش آموزان بتوانند درصحت سلامتی به صورت حضوری وارد مدارس شوند وعلم و دانش کسب کنند.

"حسین صفری" در این مراسم  ضمن عرض تبریک سال جدید خدمت فرهنگیان و دانش آموزان بیان داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا امسال سال تحصیلی متفاوتی را آغازمی‌کنیم وجای هیچ نگرانی نیست تمام مدارس ضد عفونی و گند زدایی شده و به صورت مستمر با نظارت مرکز بهداشت منطقه و کادر اداره آموزش و پرورش ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه در خصوص بحث خود مراقبتی دانش آموزان گفت: معلمین و اولیاء باید به دانش آموزان دستورالعمل های بهداشت فردی و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش دهند.

گفتنی است خواندن قرائت قرآن، برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران و خواندن متن تبریک سال تحصیلی جدید توسط دانش آموزان  از دیگر برنامه های این مراسم بود.