نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس زارچ نواخته شد

زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس زارچ نواخته شدبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی جدید 1400-1399 همزمان با سراسر کشوربه صورت نمادین دردبستان شهید جمیله کریمی با حضور امام جمعه، بخشدار، رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ و دیگرمسئولین منطقه برگزارشد.

امام جمعه  زارچ در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام محرم و تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به تمام دانش آموزان،معلمین و اولیاء گرامی و آرزوی علو درجات برای امام راحل و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گفت: در شرایطی سال تحصیلی جدید آغازمی شود که جامعه با بیماری منحوس کرونا دست وپنجه نرم می کند وامیدواریم به فضل و عنایت خداوند هر چه زودتر این نگرانی اجتماعی برطرف شود و دوباره درمدارس شاهد شادی و نشاط انبوه دانش آموزان باشیم.

"سید محمود روحانی طباطبایی" بیان داشت: یکی از وظایف هرانسان مسلمان به توصیه دین مبین اسلام بحث علم آموزی است،  که انسان رشد پیدا می کند تا  و همه سعی و تلاش فرهنگیان باید برای ارتقاء سطح آموزش و تربیت دانش آموزان باشد.

وی در ادامه افزود: ان شاالله با رعایت دستورالعمل های بهداشتی درسال تحصیلی جدید شاهد موفقیت های بسیار زیادی برای دانش آموزان منطقه زارچ داشته باشیم.

 بخشدار زارچ سال تحصیلی جدید رابه مجموعه فرهنگیان و دانش آموزان تبریک گفت و افزود: امسال برای همه قابل پیش بینی نبود که مدارس به صورت حضوری برگزارشود که این تصمیم توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد کرونا انجام شد که مسئولیت خطیری بر دوش مسئولین وبه ویژه مدیران، معلمان و کادر مدرسه می باشد.

"علیرضا عرشیان" در ادامه اظهار کرد: آموزش و پرورش امسال باید نظارت ویژه ای برمسائل بهداشتی مدارس داشته باشند که کمترین خطر و احتمال بیماری داشته باشیم تا دانش آموزان بتوانند به صورت حضوری وارد مدارس شوند  و کسب علم و دانش داشته باشند.

 رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ  ضمن عرض تبریک سال تحصیلی جدید خدمت دانش آموزان و اولیای و معلمین سخت کوش درعرصه تعلیم و تربیت گفت: خدا را شاکریم که این توفیق را به ما داد تا شروع سال تحصیلی را در مدرسه ای آغاز کنیم که مزین به نام شهید است.

"حسین صفری" در این مراسم بیان داشت به سبب شیوع ویروس کرونا امسال سال تحصیلی متفاوتی را آغازمی‌کنیم وجای هیچ نگرانی نیست تمام مدارس ضد عفونی و گند زدایی شده و به صورت مستمر با نظارت مرکز بهداشت منطقه و اداره آموزش و پرورش ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه در خصوص بحث خود مراقبتی دانش آموزان گفت: معلمین و اولیاء باید به دانش آموزان دستورالعمل های بهداشت فردی و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش دهند.

گفتنی است خواندن قرائت قرآن، برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران و خواندن متن تبریک سال تحصیلی جدید توسط دانش آموزان  از دیگر برنامه های این مراسم بود.