نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دومین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ در سال جاری

دومین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ در سال جاری


دومین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ  دومین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ در سال جاری با حضور معاون نهضت سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان در محل اداره آموزش وپرورش برگزار شد.

در ابتدا رئیس شورا ضمن گرامیداشت سوم خرداد گفت: اتحاد و همدلی بین بسیج و مردم باعث فتح خرمشهر شد

" خوشنویس"  اظهارداشت : توسعه  فرهنگ سواد آموزی درجامعه ، پیشرفت و عدالت در جامعه را  به بالاترین سطح می رساند.

وی وجود اتباع خارجه را مانع بزرگ در جهت شناسایی و آموزش بیسوادان در بخش دانست و خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی جهت شناسایی اتباع شد.

بخشدار زارچ   به موضوع  راه اندازی کانون پرورش فکری اشاره کرد و اظهار داشت : با راه اندازی این مرکز موجبات رشد و شکوفای دانش آموزان منطقه فراهم خواهد شد.

 وی تلاش مسئولین جهت از شیفت خارج کردن چند آموزشگاه را خواستار شد.


امام جمعه زارچ ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) به جایگاه سواد آموزی در اسلام اشاره کرد و گفت: همه بعثت پیامبر(ص) در دو مطلب تعلیم و اخلاق خلاصه می شود و ما مسلمانان دراین امر باید به  جایگاه  اعلا برسیم.

"حجت السلام و المسلمین دهقان " عدم فرهنگ سازی و زمینه سازی  را از عوامل موثر رشد بیسوادی دانست و گفت : با آسیب شناسی و اجرای  مرحله به مرحله برنامه ها در ریشه کن کردن بیسوادی  ، به باسوادی کامل دست پیدا کنیم.


معاون سواد آموزی نهضت سواد آموزی ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) به پیشینه سواد آموزی از اول انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر سواد آموزی به پایان نرسد رسالت انقلاب به پایان نرسیده است و ما با برنامه ریزی و بسیج امکانات و نیروی انسانی  باید در این زمینه موفق عمل کنیم

" مرآت امین الرعایا" خاطر نشان کرد : 29500بیسواد در استان یزد وجود دارند که 60/.این جمعیت را اتباع خارجه تشکیل می دهند

وی مهاجرت و وجود اتباع خارجه را از  موانع پیش رو ریشه کن کردن بی سوادی در استان  دانست و افزود: با تشکیل جلسات با اداره کل اتباع استانداری یزد در جهت رفع این موانع پیش خواهیم رفت.

در پایان " مرآت امین الرعایا" معاون سواد آموزی نهضت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان نتایج بیست و چهارمین جلسه شورایعالی پشتیبانی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری را اعلام کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش ضمن تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر به برنامه های اجرایی ستاد مقام معلم منطقه اشاره کرد و گفت:برنامه های باشکوه از جمله  تجلیل از مقام شامخ معلمان توسط روسای ادارات منطقه ، برگزاری محفل انس با قران فرهنگیان استان ، تجلیل از بازنشستگان و معلمان نمونه ، عیادت از بیماران فرهنگی و دیدار با خانواده متوفی فرهنگی ، غبارروبی قبور شهدا و.. در منطقه زارچ برگزار شد.

"کمالی"در ادامه در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه ریشه کن کردن  بیسوادی در منطقه اشاره کرد و گفت : با پالایش میدانی توانستیم از 23 بیسواد 9 نفر تحت آموزش قرار دهیم

در پایان اعضا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.