نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش زارچ با حضور مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان

دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش زارچ با حضور مدیر کل محترم آموزش و پرورش استانبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ به مناسبت هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش،دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش زارچ در سال 95 با حضور" شیرزاد" مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان، دکتر " عارفی" مدیر کل نوسازی مدارس استان و مهندس "خواجه رضایی" مدیر عامل محترم مجمع خیرین مدرسه ساز،حجت الاسلام دهقان امام جمعه محترم زارچ،صادقی بخشدار زارچ، کمالی  ریاست اداره و سایر اعضای شورا در محل بخشداری زارچ تشکیل گردید.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد. در ابتدا کمالی ریاست اداره آموزش و پرورش زارچ ضمن عرض خیر مقدم به جناب آقای شیرزاد و همراهان و گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش ،آموزش و پرورش را بزرگترین وزارت خانه کشور دانست و اذعان کرد شوراهای آموزش و پرورش به حل مشکلات آموزش و پرورش کمک بزرگی می کند.

امام جمعه محترم زارچ نیز با تسلیت رحلت یار دیرین رهبری، آیت الله هاشمی رفسنجانی ،کار آموزش و پرورش را کار خداوند و انبیا دانست و تعدادی از مشکلات آموزش و پرورش در رابطه با تامین اعتبار تکمیل مدارس خیر ساز و رفع مشکلات زمین های وقفی تعدادی از مدارس بخش زارچ و مشکلات معلمان حق التدریس را بیان نمود.

در ادامه "خانقایی" کارشناس محترم نوسازی و رابط شورا در اداره آموزش و پرورش زارچ گزارشی از مصوبات شورا در سال 95 ارائه نمود؛ و تاکید کرد بیش از 70 درصد مصوبات شورا تاکنون عملی شده است.

بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش زارچ نیز، از حضور مدیر کل و هیئت همراه تشکر کرد و خواستار مساعدت مدیر کل محترم در راستای تامین اعتبار و تکمیل ساختمانهای نیمه ساز مدارس خیری و همچنین تکمیل پروژه استخر آموزش و پرورش شد.

در ادامه مدیر کل محترم از تلاش اعضای شورای آموزش و پرورش زارچ در جهت رفع مشکلات آموزش و پرورش و مدارس تشکر نمود. و گفت: شورای آموزش و پرورش اتاق فکر این ادارات است که باید در جهت اتخاذ تصمیمات کارشناسی و پشتیبانی از تصمیمات آموزش و پرورش اقدام کند. این شورا باید دیگر شوراهای موجود در آموزش و پرورش از جمله شورای معلمان و شورای دانش آموزی را نیز پشتیبانی کند.

شیرزاد ادامه داد: مدارسی که شرایط لازم را دارند می توانند با طرح و تصویب در شورای آموزش و پرورش منطقه تا 100 متر از فضای  در اختیار مدرسه را تجاری سازی نمایند و از در آمد آن در امر آموزش بهره ببرند.

همچنین در خصوص حقوق معوقه معلمان حق التدریس مدارس حمایتی نیز گفت: تسویه حساب با این معلمان عزیز تا پایان خرداد ماه انجام شده که تلاش می کنیم انشاالله حقوق معوقه مهر تا دیماه نیز بزودی پرداخت شود.

در پایان مراسم بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش زارچ با اهدا  لوح تقدیر و هدیه از تلاش اعضا شورا قدردانی نمود.