نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خطاب به آموزگاران، دبیران، کارشناسان و مدیران تربیت بدنی سراسر کشور

خطاب به آموزگاران، دبیران، کارشناسان و مدیران تربیت بدنی سراسر کشور 

پیام معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خطاب به آموزگاران، دبیران، کارشناسان و مدیران تربیت بدنی سراسر کشور پیام صادر نمود

متن این پیام به شرح زیراست:

بسمه تعالی

با سلام و احترام؛

در این روز های سخت که به علت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مدارس تعطیل شده اند، جریان آموزشی تعطیل نشده است. امروز نظام تعلیم و تربیت و فرهنگیان گرانقدر ثابت نمودند که آموزش در هیچ شرایطی تعطیل شدنی نیست.

تدریس دروس در شبکه آموزش در سایه همکاری آموزش و پرورش و صدا و سیما و اقدامات خود جوش و خلاقانه معلمان عزیز در ایجاد یک جریان آموزش از راه دور ستودنی و به یاد ماندنی است .

در این بحبوحه وظایف ما چیست؟

آموزگاران، دبیران، کارشناسان و مدیران تربیت بدنی که در اغلب عرصه های تعلیم و تربیت لیاقت و شایستگی خود را به اثبات رسانده اند، در دوران شیوع بیماری کرونا نیز در زمینه ادای وظیفه و مسئولیت خویش در صحنه حاضرند.

حال که ماندن در منزل، اعضای خانواده را با اوقات فراغت فزاینده مواجه کرده است، وظیفه ما چیست ؟

حال که ماندن در خانه، سبک زندگی توأم با کم تحرکی را در بین اعضای خانواده ترویج می کند، وظیفه ما چیست ؟

چگونه می توان با تکیه بر تخصص و تجارب ارزشمند جامعه ورزش آموزشگاهی، الگوهای حرکتی قابل اجرا در منازل را طراحی نمود؟

چگونه می توان فعالیت هایی را توصیه نمود که در فضای محدود زندگی آپارتمانی، بدون مزاحمت همسایه ها قابل اجرا بوده، آمادگی عضلانی و هوازی اعضای خانواده را بهبود داده و اوقات فراغت آن ها را پر بار و لذت بخش نماید؟

ما می توانیم و وظیفه داریم، ملال این قرنطینگی خانگی را به فرصت، لذت و خاطرات به یاد ماندنی در کنار هم بودن در منزل تبدیل نماییم.

ما می توانیم همچون گذشته به رسالت خویش جامه عمل بپوشانیم و جایگاه رفیع و فلسفه وجودی فعالیت های تربیت بدنی و ورزش را در زندگی بشر امروز به رخ بکشانیم. کما اینکه برخی از همکاران عزیز به صورت خود جوش با الگو پردازی های بیعانه و  برخاسته از قریحه ذاتی خویش، در این برهه حساس پیشتاز جریان ترویج فعالیت های حرکتی در خانه باشند، که این جانب خاضعانه به ایشان تعظیم می نمایم.

امروز آزادمردان و شیر زنان عرصه تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی در صحنه خدمت به هموطنان خویش آماده اند تا طعم شیرین تربیت بدنی در خانه را به اعضای نهاد خانواده بچشانند و ثابت کنند بازی و فعالیت حرکتی از ارکان زندگی بشر امروزی حتی در شرایط سخت شیوع بیماری کرونا است.

خادم ورزش دانش آموزی : مهرزاد حمیدی، اسفند۹۸