نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه کارگروه امور زنان منطقه زارچ برگزار شد

جلسه کارگروه امور زنان منطقه زارچ برگزار شدبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، جلسه کارگروه امور زنان با حضور رئیس اداره و معاونین، مشاور امور زنان اداره کل، مسئول امور زنان منطقه زارچ و اعضای کارگروه در اتاق کنفرانس اداره برگزار شد.

 رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ ضمن خوش آمد گویی بیان کرد: امروزه مباحث مربوط به زنان در اولویت قرار دارد زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقش بسیار مهم و حیاتی در سلامت روانی جامعه و خانواده دارند.

"حسین صفری" در بحث امور بانوان و فعالیت آنها گفت: هدف ، برنامه ریزی، جایگاه منطقه بابت نقاط قوت و ضعف، اجرایی و در آخر نظارت درست راس کارگروه کمیته زنان منطقه باید باشد.

 "فاطمه دهقان" مشاور امور زنان اداره کل آموزش و پرورش ضمن تقدیر از "افسانه صادقی" مسئول امور زنان منطقه زارچ به توضیح و تشریح جامع طرح های امور بانوان پرداخت و به طرح های جشنواره دختران امروز تاکید کرد و گفت: دختران نقش بسیار مهمی در خانواده و جامعه دارند. آن ها در آینده باید مسئولیت اداره ی خانواده را عهده دار شوند و وظیفه ی تربیت نسل های آینده نیز بر عهده ی آن هاست. اگر یک دختر به خوبی تربیت شود برای زندگی خانوادگی و اجتماعی آمادهگی بیشتری دارد، می تواند سعادت و خوش بختی نسل آینده را تضمین کند؛ اما اگر این دختر در دوره ی تربیت خود با آسیب ها و مشکلات روحی و جسمی روبه رو شود، نمی توان از او انتظار داشت در آینده نقش مثبتی در خانه و اجتماع داشته باشد و فرزندانی سالم و صالح تحویل جامعه دهد؛ به همین دلیل است که تربیت دختران باید به طور خاص مورد توجه پدرها و مادرها قرار گیرد.

وی افزود:دامن مادر بزرگترین مدرسه‌ای است که بچه در آنجا تربیت می‌شود. آنچه که بچه از مادر می‌شنود، غیر از آن چیزی است که از معلم می‌شنود. بچه در دامن مادر بهتر تربیت می‌شود تا در جوار پدر، تا در جوار معلم.

همچنین در ادامه بانوان شاغل در ادارات منطقه به بیان برخی مسائل در حوزه زنان پرداخته و راهکارهایی نیز پیشنهاد دادند.