نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ثبت نام مدارس تا پایان مرداد ماه ادامه دارد

ثبت نام مدارس تا پایان مرداد ماه ادامه دارد 

سعیده بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی استان یزد گفت: اتمام فرآیند ثبت نام تمامی دوره های تحصیلی پایان مرداد ماه می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد "سعیده بهادر زاده" زمان ثبت نام در مورد دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن و عدم امکان ثبت نام در زمان مقرر و هم چنین مدارس غیر دولتی به دلیل سیاستهای حمایتی و تکمیل ظرفیت صندلی های خالی، این مهلت تا پایان شهریور ماه قابل تمدید خواهد بود.
رئیس ستاد ثبت نام استان در خصوص لزوم ثبت نام حضوری گفت: تنها ثبت نام در پایه اول دوره ابتدایی، هفتم و دهم دوره متوسطه صرفا به صورت حضوری و با حضور اولیا در مدارس انجام می‌شود که در این پایه‌ها والدین باید طبق زمان بندی‌هایی که از طرف مدیران مدارس اعلام می‌شود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای ثبت نام در مدرسه حاضر شوند.
وی افزود: برای سایر پایه‌ها نیاز به حضور در مدارس نیست و کماکان مانند سال‌های قبل پس از اتمام امتحانات پایان سال تحصیلی، ثبت نام در پایه بالاتر توسط خود مدرسه انجام می‌شود مگر اینکه دانش آموزی از یک مدرسه بنابر ضرورت به مدرسه دیگر منتقل شود.
بهادرزاده گفت: توصیه ما به والدین و کادر مدرسه این است که با توجه به مشخص بودن تراکم کلاس‌ها و ظرفیت مدارس، ثبت نام دانش آموزان را طبق زمان بندی اعلام شده انجام دهند و آن را به روز‌های انتهایی شهریور ماه موکول نکنند تا از بروز مشکل در پایان شهریور جلوگیری شود.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش در مورد تعداد دانش آموزان هر کلاس در سال تحصیلی جدید، عنوان کرد: تعداد و تراکم کلاس‌ها معمولا براساس سال قبل بوده و محدوده بندی مدارس منطقه ،برای هر مدرسه برآورد و تعیین می‌شود.
وی گفت : تقریبا محدوده ثبت نام و آمار برای تمام مدارس باتوجه به فضای آموزشی و پرورشی مدرسه مشخص است مگر آنکه احیانا در مدرسه‌ای تعداد ثبت نام براساس انتقال‌های انجام شده دانش آموزان به تعداد محدودی کم و یا زیاد شود.
بهادرزاده در مورد ثبت‌نام دانش آموزان در مدارسی که نزدیک به محدوده ثبت نامی آنان است گفت: به استناد ماده ۳۱ آئین نامه اجرایی مدارس دانش آموزانی که در محدوده ثبت نام مدارس هستند، اولویت ثبت نامی را دارند و اگر احیانا شرایطی بود که مدرسه به محل سکونت دانش آموز نزدیک بود، ولی در محدوده ثبت نامی آن قرار نداشت دانش آموزان می‌توانند اسناد خود را به ستاد‌های ثبت نام واقع در منطقه خود تحویل دهند و با دریافت نامه از ستاد درصورت امکان در مدرسه موردنظر ثبت نام کنند.

بهادرزاده در خصوص اخذ شهریه در مدارس در هنگام ثبت نام دانش آموزان اذعان داشت: به استناد ماده30 آیین نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه (به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتابهای درسی) در زمان ثبت نام مجاز نمی باشد و نباید دانش آموزی به دلایل مذکور از ثبت نام محروم گردد.
رئیس ستاد ثبت نام استان گفت:وجوه اختیاری مربوط به کمکهای مردمی، فعالیت های فوق برنامه، سرویس ایاب ذهاب، لباس فرم، لباس کارگاهی نیز با هماهنگی و موافقت انجمن اولیاء و مربیان و بعد از شروع سال تحصیلی امکان پذیر خواهد بود.
وی تاکید کرد: برقراری هرگونه رابطه مالی مدارس با موسسات در خصوص برگزاری آزمون و کتابهای کمک درسی ممنوع می باشد.
معاون آموزش ابتدایی استان یزد بیان داشت: مدارس هیات امنایی نیز از نوع مدارس دولتی محسوب گردیده و دریافت هرگونه هزینه به جز هزینه های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه، که به تصویب هیات امنای مدرسه رسیده است، توسط این مدارس ممنوع می باشد.
وی اظهار داشت:مدارس غیردولتی نیز در زمان ثبت نام صرفا مجاز به اخذ شهریه مصوب (برنامه هفتگی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و فوق برنامه درسی) می باشند که در پوستر نرخ شهریه مصوب ابلاغی به همراه رئوس کلیه فعالیت های ذکر شده، باید در محل ثبت نام و در معرض دید اولیا دانش آموزان قرار بگیرد.
بهادرزاده بیان داشت:20 نفر پیشکسوتان با تجربه در امر ثبت نام به عنوان ناظرین ستاد ثبت نام استان در حال بازدید و سرکشی از مدارس هستند و تاکنون طی دو جلسه گزارش های خود را ارائه کرده اند و موارد لازم پیگیری شده است.
این مقام مسئول یادآوری کرد: اولیا نیز در صورت بروز هرگونه مشکل در رابطه با ثبت نام می توانند با ستاد ثبت نام و یا واحد ارزیابی عملکردآموزش وپرورش منطقه خود تماس بگیرند.