نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از خیرین مدرسه ساز منطقه زارچ در بیست و سومین آیین جشنواره خیران مدرسه ساز استان یزد

تجلیل از خیرین مدرسه ساز منطقه زارچ در بیست و سومین آیین جشنواره خیران مدرسه ساز استان یزد


همزمان با سراسر کشور بیست و سومین آیین جشنواره خیران مدرسه ساز استان یزد با حضور" محمد مخبر" معاون رئیس جمهوربه صورت ویدیو کنفرانس، احمد ترحمی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری و دیگر مسئولین استانی در سالن اجتماعات استانداری یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، همزمان با سراسر کشور دربیست و سومین آیین جشنواره خیران مدرسه ساز از خانواده مرحوم حاج محمد رفیع کلانتری،خانواده مرحوم حاج رسول بابایی و محمد حسین اقبالی معلم پیشکسوت فرهنگی در عرصه تعلیم و تربیت با اهدای لوح و هدیه ای تجلیل شد.

 "احمد ترحمی" در بیست و سومین جشنواره خیران مدرسه ساز استان که از طریق ویدیو کنفرانس با حضور محمد مخبر معاون رییس جمهوری برگزار شد، افزود: خیران بنیانگذاران سخاوت و مناعت طبع هستند و هرگونه تشکر و قدردانی متعلق به این بزرگواران است.

وی ادامه داد:یزد خیران زیادی دارد، سال هاست در حمایت از نظام تعلیم و تربیت حضور دارند و  دست بوس خیران هستیم. 

معاون استانداری یزد از افرادخیر خواست با توجه به کمبود فضاهای آموزشی در برخی مناطق استان خصوصا مناطق کمتر برخوردار و محروم را مدنظر قرار دهند تا شاهد توسعه و گسترش عدالت آموزشی در همه نقاط استان باشیم. 

ترحمی ادامه داد: همچنین به دلیل تداوم فعالیت مدرسه سازی باید محل هایی برای درآمدزایی مدرسه در نظر گرفته شود تا وقفه ای در کمک به واحدهای آموزشی به وجود نیاید.

 

همچنین محمدجواد ذاکر، مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان یزد گفت: با پیگیری و تلاش مسئولان استان تعداد مدرسه هایی  که نیاز به تخریب و بازسازی داشت از ۳۵ درصد در پایان سال ۹۹ به ۲۲ درصد رسید  و اکنون ۱۴۴ پروژه جدید در دست اقدام است که با مشارکت خیران ساخته می شود و سال گذشته ۱۰۰ درصد پروژه های خیری ساخته شد. 

همچنین محسن موحدی فرد، مدیرکل آموزش و پرورش یزد گفت: خیران استان از لحاظ مناعت طبع و دینداری  در کشور نمونه هستند، علاوه بر کارکنان آموزش و پرورش ، ۲۸۵ هزار دانش آموز استان قدردان خدمات و تلاش های آنها هستند. 

به گفته رییس هیات مدیره انجمن خیرین مدرسه ساز استان یزد سال گذشته ۷۸ پروژه خیری با  ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه در استان یزد ساخته و یا عملیات اجرایی آن آغاز  شدو از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵ پروژه خیری با ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه در دست ساخت است. 

امیرحسین رادمنش  افزود: همچنین ۳۵ درصد از ۱۰ هزار کلاس درس استان نیاز به تخریب و بازسازی داشت که با کمک خیران این عدد به ۲۲ درصد رسید.