نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری پنجمین نشست هم اندیشی شورای آموزش و پرورش منطقه زارچ

برگزاری پنجمین نشست هم اندیشی شورای آموزش و پرورش منطقه زارچبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ،پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش زارچ در سال 99 با حضور امام جمعه، بخشدار،شهردار، معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش زارچ، و دیگرمسئولین منطقه درسالن کنفرانس اداره برگزار شد.

امام جمعه زارچ در خصوص طرح "کوچ" یا همان کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان گفت: بحث ورزش و سلامت جسم و روح باید از اولویت های بسیار بالای آموزش و پرورش باشد.

"سید محمود روحانی طباطبایی" بیان کرد:اگر این هدف بزرگ محقق شود در نسل آینده ما که باید این کشور را اداره کنند بسیار تاثیر گذار است و ما یک نسلی سالم، پر تلاش،پر تحرک و پویا خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: برای اجرایی شدن این طرح همه ارگان ها باید با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل دراین نشست در مورد طرح "کوچ" با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم مسائلی را تشریح کرد.

"مصطفی خلیلی" گفت این طرح همزمان با سراسر کشور در 26مهرماه افتتاح خواهد شد

"خلیلی" معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل هدف نهایی این طرح دانش آموز سالم. مدرسه سالم و جامعه سالم دانست.

وی در ادامه افزود: مدیران مدارس نقش بسیارمهمی در اجرای طرح"کوچ" و ورزش دانش آموزان دارند که هدف نهایی کم کردن وزن اضافی دانش آموزان و کنترل وزن آنها است.

خلیلی گفت: 30درصد تا35 درصد از دانش آموزان یزد دارای اضافه وزن و چاقی هستند که امید واریم با اجرای این پروژه کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان در اردیبهشت 1400 شاهد باشیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و عرض خیر مقدم خدمت معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل و مدعوین محترم به بیان گزارشی از موضوعات جلسه پرداخت.

"حسین صفری" چاقی و اضافه وزن دانش آموزان را معضلی بزرگ دانست و گفت: برای سلامتی جسم، روان و روح دانش آموزان این نسل باید فرهنگ سازی و تغییرنگرش در بین جامعه صورت گیرد.

وی در ادامه گزارشی از عوارض شهرداری را برای اعضای شورای آموزش و پرورش تشریح کرد.