نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه طرح "یاریگران زندگی" در منطقه زارچ

برگزاری جلسه طرح "یاریگران زندگی" در منطقه زارچبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، جلسه طرح "یاری گران زندگی" با هدف کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی، با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ،معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره و کارشناس مشاوره و پیشگیری ازآسیب های اجتماعی به صورت آنلاین در شبکه شاد با مدیران مدارس مجری طرح برگزارشد.

"حسینعلی ملانوری" معاون پرورشی  و فرهنگی اداره کل گفت: آسیب های موجود در سطح جامعه خواه ناخواه به آموزش و پرورش نیز سرایت می کنند و مدارس و دانش آموزان را درگیر این معضلات می کند, لذا باید برای مهار کردن این آسیب ها راه حلی پیدا کنیم.
"ملانوری"با اشاره به تاثیر پذیری بالای کودکان و نوجوانان از گروه همسالان گفت: گروه همسالان در مدارس در قالب تشکل های دانش آموزی با توجه تاثیرگذاری زیادی که بر همدیگر می گذارند نقش کاربردی در کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی دارند.
وی افزود: دانش آموزان در قالب تشکل های دانش آموزی تسهیل گران موثری در این طرح خواهند بود و آگاه سازی و توانمند ساختن دانش آموزان با آموزش مهارت های روانی اجتماعی و مهارت های زندگی می تواند نقش پیشگیرانه و اثر بخشی داشته باشد.

"حسین صفری" رئیس اداره آموزش وپرورش زارچ  در این جلسه با اشاره به رسالت سازمان دانش آموزی و تشکل های دانش آموزی اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح راهگشای مشکلات دانش آموزان در حوزه آسیب های اجتماعی باشد
وی گفت: واگذاری مسئولیت ها به دانش آموزان ضمن اینکه باعث رشد این عزیزان می شود زمینه فرهنگ سازی های مطلوب را فراهم می کند.

گفتنی است در پایان این جلسه "مرضیه لاری " کارشناس مشاوره و پیگیری آسیب های اجتماعی توضیحاتی در خصوص این طرح برای مدیران عنوان کرد.