نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با حضور دکتر "حاجیان زاده" معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک

برگزاری جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با حضور دکتر "حاجیان زاده" معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودکجلسه مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش،نواحی، مناطق و شهرستان های ۱۴گانه استان یزد با حضور دکتر "حاجیان زاده" معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"حاجیان زاده" معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در این جلسه گفت: موضوع تعلیم و تربیت در گذشته منحصر به 12 سال دوره تحصیل بوده و کمتر در نظام های برنامه آموزشی، کودکان زیر 6 سال مورد توجه قرار می گرفتند .

وی به نگاه و افکار عمومی نسبت به دوره پیش دبستانی اشاره کرد و گفت: هنوز این تفکر وجود دارد که مهدهای کودک  به عنوان مراکز نگهداری کودکان است و  برنامه تربیتی در آن  وجود ندارد در صورتی که پایه ریزی تربیت کودکان در 6 ساله اول است و این امر در شکل گیری اندیشه و فکر بسیار اثر بخش است.

حاجیان زاده اظهار داشت: تحقیقات نشان می دهد بسیاری از موفقیت های تحصیلی و تبلورهای اخلاقی نشأت گرفته از تعالیم و تربیت دوره پیش دبستانی است.

معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک افزود:عناصر مختلفی از جمله خانواده ، صداو سیما ،فضای مجازی و رسانه ها ،صنایع فرهنگی ،اسباب بازی ها و مراکز بازی بر روی تربیت کودکان تاثیرگزار است ،که سازمان موظف به برقراری ارتباط موثر با این نهاد ها است.

وی بیان داشت: مراکز پیش دبستانی به مدیران شایسته، مربیان متخصص، تجهیزات و فضاهای استاندارد نیاز دارد و باید به بازی های کودکانه توجه ویژه  نمود.

حاجیان زاده  تاکید کرد: برقراری ارتباط مراکز پیش دبستانی با خانواده ها یک رکن مهم است و باید در توانمدسازی خانواده ها  نیز بکوشیم.

"محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در این جلسه  ضمن تشکر از عنایت مقام معظم رهبری ، تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی و مقام عالی وزارت  و تبریک انتصاب دکتر "حاجیان زاده" به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: استان یزد آماده هر گونه همکاری و مساعدت در امر تعلیم و تربیت کودکان است. 

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در ادامه سخنانی در خصوص اهمیت مراکز پیش دبستانی و نقش به سزای خانواده ها در تربیت و رشد کودکان بیان نمود.

گفتنی است در ابتدای این جلسه تعدادی از نمایندگان روسای ادارات 14 گانه، معاونین آموزشی، کارشناسان آموزشی نواحی،مناطق و شهرستان ها ، موسسین مهدهای کودک و رئیس اداره کودک و نوجوان بهزیستی استان در یک فضای صمیمی به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.