نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری آیین افتتاحیه طرح کوچ « کنترل وزن و چاقی دانش آموزان»

برگزاری آیین افتتاحیه طرح کوچ « کنترل وزن و چاقی دانش آموزان»


آیین افتتاحیه طرح کوچ« کنترل وزن و چاقی دانش آموزان» با حضور رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل در دبستان شهید محمد کریمی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، مراسم نمادین افتتاحیه طرح کوچ«کنترل وزن و چاقی دانش آموزان» با حضور رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ، کارشناس مسئول تربیت بدنی خواهران اداره کل، معاون آموزشی و کارشناسان اداره در دبستان شهید محمد کریمی برگزار شد.

"مهدی قائنی" رئیس  اداره تربیت بدنی اداره کل در این مراسم اظهار داشت: طرح کوچ یا همان کنترل وزن و چاقی یک طرح ملی است که از معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت به همه استان ها ارجاع شده است.

مهدی قائنی گفت:  در این طرح BMI یا شاخص توده ای بدنی دانش آموزان بر اساس اندازه گیری قد و وزن دانش آموزان محاسبه می گردد  و در سامانه سناد ثبت می شود.

"قائنی"در ادامه بیان داشت: این طرح در دو مرحله  مهر ماه و اسفند ماه اجرا خواهد شد و دراین فاصله دانش آموزانی که در محدوده مجاز کنترل وزن نیستند توسط مشاورین تغذیه و تربیت بدنی مشاوره می شوند و امیدواریم که در پایان این طرح 3درصد از دانش آموزان که در محدوده مجاز نیستند به حالت مطلوب برگردند.

رئیس اداره تربیت و بدنی اداره کل هدف از اجرای این طرح را دانش آموز سالم- مدرسه سالم وجامعه سالم بیان داشت.

وی در ادامه گفت:کتابچه ها و فایل هایی توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش طراحی و تهیه شده که به عنوان راهنما در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

گفتنی است برگزاری جلسه با مدیرا ن مدارس منطقه به صورت زنده در شبکه  پیام رسان «شاد» و حضور در جلسه مربیان تربیت بدنی و سلامت مدارس زارچ  از دیگر برنامه های این مقام مسئول بود.