نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اجلاس سراسری نماز به عنوان"نماز و مدرسه"

برگزاری اجلاس سراسری نماز به عنوان"نماز و مدرسه"به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش زارچ،مراسم اجلاس سراسری نماز، به عنوان " نماز و مدرسه"در دبیرستان شهید ذاکری با حضورحجت السلام والمسلمین "رجبی" از قم،"غفاریان"رئیس قرآن،عترت و نمازاداره آموزش و پرورش استان یزد،"زارع" کارشناس مسئول اداره کل،"حسین صفری" رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ، معاون آموزشی،کارشناس حراست و جمعی از معلمان برگزار شد.

حجت السلام والمسلمین "رجبی"در مورد  چرا ما باید نماز بخوانیم گفت: مهمترين وسيله ارتباط با خدا و مهمترين عبادت خداوند نماز است که در نماز انسان مستقيما با خداوند حرف مي‌‌زند و با خداوند صحبت مي‌‌کند، نماز؛ تشکر از خداوند است در برابر نعمت‌‌هاي مختلفي که به ما داده است و عقلا و شرعا تشکر از وليّ نعمت واجب است، نماز بهترین پاک کننده از آلودگی هاست،نماز سرآغاز تمام ادیان الهی است، نماز، روح انضباط را در انسان تقویت می كند.

وی در مورد آداب نماز بیان کرد: استفاده از انگشتر عقيق، پوشيدن لباس پاكيزه، شانه كردن موها، مسواك كردن قبل از نماز، خود را براى نماز خوشبو نمودن-خواندن نماز در اول وقت،خواندن نماز به جماعت . گفتن اذان و اقامه به گونه اى كه بين اذان و اقامه به اندازه يك سجده فاصله بيندازد و دعاهاى وارده را بخواند.