نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازگشایی حضوری مدارس از ۱۴ فروردین ماه

بازگشایی حضوری مدارس از ۱۴ فروردین ماه


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد: همه مدارس از ۱۴ فروردین ماه به صورت حضوری بازگشایی خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، رحیمی نژاد در ارتباط زنده با خبر ۲۰ شبکه یزد گفت: با توجه به نگرانی‌های شدید خانواده‌ها در پی تعطیلی مدارس و آسیب‌های جامعه دانش آموزی در سال‌های گذشته و مهیا شدن شرایط امن به دلیل پوشش واکسیناسیون، زمینه استقبال آموزش حضوری از سوی خانواده‌ها و دانش آموزان فراهم شده است.بازگشایی حضوری مدارس از ۱۴ فروردین ماه

وی افزود: تحقیقات کشوری و جهانی نشان می‌دهد خطرات و اختلالات یادگیری، ارزش این را دارد که حتی با پنج درصد ریسک نیز آموزش‌ها به صورت حضوری برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: علاوه بر افت آشکار در حوزه تحصیل دانش آموزان شاهد افت پنهان نیز هستیم که بخشی از آن معرف اینست که قبولی و سطح نمرات دانش آموزان واقعی نبوده و استرس و اضطراب هم از پیامد‌های آموزش خانگی ناشی از کرونا بوده است.

وی اظهار داشت: دانش آموزان در این مدت مهارت‌های اجتماعی را کسب نکرده و به دلیل محصور بودن در محیط خانه دچار افسردگی شده اند. بر این اساس آموزش و پرورش همه تلاش خود را برای برگزاری آموزش‌های حضوری انجام داده است.

رحیمی نژاد تصریح کرد: هم اکنون شرایط امنی برای حضور دانش آموزان در مدارس مهیا شده و همه مدارس در همه مقاطع و پیش دبستانی از ۱۴ فروردین ماه به صورت حضوری دایر خواهند بود.

وی گفت: فعالیت مدارس در شهر‌های قرمز استان در جلسه فردا صبح ستاد استانی مقابله با کرونا مشخص خواهد شد