نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاحیه پژوهش سرای شهید باقیان زارچ

آیین افتتاحیه پژوهش سرای شهید باقیان زارچ


آیین افتتاحیه پژوهش سرای شهید باقیان زارچ

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره آموزش و پرورش زارچ ، به مناسبت هفته دولت همزمان با سراسر کشور پژوهش سرای دانش اموزی شهید باقیان زارچ با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و مسئولین بخش افتتاح شد.

در این مراسم معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در رابطه با اهمیت پژوهش سرای دانش آموزی اظهار داشت : پژوهش سرا  یعنی خانه پژوهش ، پژوهش یعنی تحقیق ، جستجو ، بررسی  و پژوهش کردن.

" زارع " ضمن  اشاره به اهداف و اهمیت جایگاه  پژوهش سرای دانش آموزی اظهار داشت: این مراکز جای ورود دانش آموزان پرسشگر، خلاق وکنجکاو است که نهایتا بدست این دانش آموزان توانمند علم و دانش کاربردی شده و منجر به تولید ثروت خواهد شد  و این کشور عزیز را به نهایت استقلال و خودکفایی خواهد رساند.

وی در ادامه گفت : پژوهش سرا محل دانش آموزانی است که مساله و سوال داشته باشند نه دانش آموزان مدارس خاص و نه کلاس های تست زنی برای کنکور چرا که این گونه مدارس و کلاسها اجازه طرح سوال و تحقیق را از دانش آموزان ما گرفته و مانع رشدخلاقیت، ابتکار و نوآوری این عزیزان می شوند.

" محمد کمالی " رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ ،ضمن خیر مقدم به مدعوین ، پژوهش را کلید اصلی پیشرفت علم در بین دانش آموزان دانست و از زحمات تمامی همکاران و عوامل شهرستانی ومنطقه ای که در آماده سازی مقدمات راه اندازی این پژوهش سرا تلاش نمودند تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است در این آیین افتتاحیه، برنامه هایی از جمله اجرای کلیپ از فعالیتهای پژوهش سرا ، سخنرانی دکتر مهدی ابوترابی پژوهشگر موفق کشور ، تجلیل از پدر شهید باقیان (خیر پژوهش سرا ) ، معرفی و تقدیر از مدیر پژوهش سرا و بازدید از واحد های ( نجوم ، رباتیک ، آزمایشگاه ، کتابخانه علمی و ...)  از دیگر برنامه های این مراسم بود.