نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولین نشست شورای آموزش و پرورش زارچ در سال جاری

اولین نشست شورای آموزش و پرورش زارچ در سال جاری


اولین نشست شورای آموزش و پرورش زارچ در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش زارچ اولین نشست شورای آموزش و پرورش زارچ در سال جاری با حضور مدیران کل آموزش و پرورش ، نوسازی مدارس و کانون پرورش فکری کوکان و نوجوانان استان و اعضای شورای آموزش و پرروش در محل بخشداری زارچ تشکیل شد.

در ابتدای جلسه رئیس شورای آموزش و پرورش زارچ ضمن تبریک سال جدید ، از خدمات ارزنده ی آموزش و پرورش منطقه در سال گذشته تقدیر کرد.

                                               

" ابوالفضل خوشنویس" گفت: آموزش و پرورش بعنوان نهاد تربیتی و آموزشی دارای جایگاه ویژه و تاثیر گذار در جامعه می باشد و تمام تلاشهای مسئولین با ید در جهت رفع مشکلات این سازمان باشد.

  بخشدار زارچ به مشکلات آموزش وپرورش زارچ از جمله مدارس دونوبته ، ثبت نام دانش آموزان افاغنه ، تکمیل استخر سرپوشیده دانش آموزی،تکمیل سالن ورزشی دانش آموزی و بهسازی و تجهیز مدارس اشاره کرد. 

" خوشنویس" بخشدار زارچ گفت: منطقه زارچ با توجه به قرار گرفتن در حوزه استحفاظی شهرستان یزد و نزدیک بودن  به مرکز استان  آمادگی واگذاری زمین جهت احداث ساختمان جدید دانشگاه فرهنگیان استان یزد را دارد.

 در ادامه مدیر کل آموزش وپرورش استان گفت: تمام تلاش آموزش و پرورش ایجاد بستری مناسب جهت رشد و شکوفای استعدادهای دانش آموزان می باشد.

                                                    

" احمد شیرزاد"  اظهار داشت : توسعه مشارکتهای مردمی  و عدم اتکا به هزینه های دولتی می تواند عامل تاثیرگذار در اقتصاد آموزش وپرورش و ارائه خدمات بیشتر به دانش آموزان  باشد.

وی خاطر نشان کرد : 40درصد فضاهای آموزشی استان نیاز به بازسازی و تخریب دارد که با کمک خیرین در جهت رفع آن می باشیم

" احمد شیرزاد"  مدیر کل آموزش وپرورش استان در جمع مسئولان ذیربط تاکید کرد: موضوع راه اندازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ،تجهیز کارگاههای آموزشی هنرستانها و دبیرستان ، اختصاص سوله استخر شنای سرپوشیده دانش آموزی ، تقویت پژوهشسرا  زارچ در کوتاه ترین زمان پیگیری و اقدام شود.

وی توسعه مدارس غیر دولتی در زارچ را  با توجه به اهداف و سیاستهای این مدارس خواستار شد.

در پایان دبیر شورای آموزش وپرورش استان ازهمکاری بخشداری و شهرداری زارچ با آموزش و پرورش تشکر کرد.

امام جمعه زارچ ضمن تقدیر از خدمات آموزش و پرورش در جهت رشد علمی به شعار سال جدید اشاره کرد و گفت: مقوله فرهنگ به آموزش و پرورش بر می گردد چون تربیت، اساس و هدف آموزش و پرورش می باشد.

                                                       

" حجت السلام و المسلمین دهقان" اظهار داشت" آموزش و پرورش باید  با رویکرد جدید فرهنگی حرکت کند و بها دادن به موضوعات پرورشی،  می تواند رشد فرهنگی در جامعه را بدنبال داشته باشد.

وی  چند راهکارعملی در جهت توسعه مشارکتهای مردمی  در آموزش وپرورش ارائه کرد.

مدیر کل نوسازی مدارس ضمن تقدیر از مسئولین ، خیرین و اولیا در جهت احداث ، بازسازی مدارس گفت: در سال جدید تمام تلاشها در جهت اتمام پروژه های نیمه تمام می باشد.

                                                      

"مهندس حمید رضا محمدی"  خاطر نشان کرد پروژه های نیمه تمام در  زارچ  زیاد می باشد و در سال 93 با کمک مسئولین و خیرین از پروژه های خاندان سلمان ، واحدی  بهره برداری و  نصب سوله استخر سر پوشیده  و بازسازی و تجهیز مدارس انجام خواهد گرفت.

رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ  گفت : شورای آموزش و پرورش زارچ در سال 92 موفق به برگزاری 12 جلسه که حاصل آن تصویب 60 مصوبه  که با همکاری نهادهای دولتی و غیردولتی توانستیم  70 درصد مصوبات  را اجرایی کنیم .

                                                       

 " محمد کمالی " خاطر نشان کرد:  برگزاری 17جلسه کارگروه پرورشی ، 21 جلسه کارگروه آموزشی ،26کارگروه برنامه ریزی پشتوانه خوبی جهت با کیفیت برگزار شدن جلسات شورا بود

وی به موفقیت های و اقدامات  آموزش و پرورش منطقه  از جمله پروژه مهر ، سایت همگام مدارس ستاد اسکان فرهنگیان زارچ ، برگزاری کارگاههای آموزشی ، تجلیل از دانش آموزان برتر ، تاسیس دبیرستان نمونه دولتی ، تاسیس کانون بازنشستگان و کانون زبان اشاره کرد  

در پایان از "محمد دهقان" آموزگار و مبتکر طرح«  اولی ها در فکر و عمل »از دبستان شهید محمد کریمی و  دانش آموز "محمد حسین باقیان " قهرمان کاراته کشوری از دبستان شهید صمدی با اهدای لوح و هدایا تقدیر شد.