نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

«کاش بودی...»، ویژه‌نامه‌ای برای دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است که هم‌زمان با سالروز شهادت ایشان، از سوی خبرگزاری ایلنا منتشر شد.

«کاش بودی...»، ویژه‌نامه‌ای برای دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است که هم‌زمان با سالروز شهادت ایشان، از سوی خبرگزاری ایلنا منتشر شد.به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ،به نقل از خبرنگار ایلنا، «کاش بودی...»، ویژه‌ نامه سالگرد شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی» همزمان با دومین سالگرد شهادت این سردار والامقام و هم‌رزمان شهیدش از سوی خبرگزاری کار ایران منتشر شده است.

این ویژه‌نامه در گفتگوها و یادداشت‌های مختلف تلاش کرده تنها به بخشی ناچیز از ابعاد مختلف زندگی نظامی، مبارزاتی و سیاسی شهید قاسم سلیمانی و نقش او در منطقه و همچنین فقدان او در سپهر سیاسی و نظامی و مقاومت ایران بپردازد.

سال گذشته نیز ویژه‌نامه‌ای برای نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با عنوان «شلیک به قلب خاورمیانه» منتشر شده بود.

سردار شهید قاسم سلیمانی متولد ۱۳۳۵ در شهرستان رائر کرمان است. او از سال ۵۶ و ۵۷ به گردانندگان اصلی راهپیمایی‌ها و اعتصابات انقلاب در کرمان پیوست و در سال ۱۳۵۸ به عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. سلیمانی در سال ۱۳۵۹ فرماندهی پادگان قدس سپاه در کرمان را برعهده گرفت و در سال ۱۳۶۰ فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله با حکم محسن رضایی به او سپرده شد. سپس در سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۷ فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله در عملیات‌های فتح‌المبین، بیت‌المقدس، والفجر ۸، کربلای ۴ و کربلای ۵ را برعهده گرفت. قاسم سلیمانی در سال ۱۳۶۷ به کرمان بازگشت و جنگ با اشرار و باند‌های قاچاق مواد مخدر را در دستور کار خود قرار داد. وی در سال ۱۳۷۶ فرماندهی سپاه قدس را با حکم رهبری عهده‌دار شد و بلافاصله در سال ۱۳۷۷ در افغانستان حضور یافت تا در مبارزه با طالبان و کمک به بازسازی این کشور پس از جنگ‌های داخلی کمک کند. سردار سلیمانی در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ درجه سرلشگری از سوی رهبر معظم انقلاب شد و در سال ۱۳۹۰ با تشکیل گروه‌های خودجوشِ مدافعان حرم برای مبارزه با داعش در سوریه؛ بزرگترین برنامه‌ی خود را برای مبارزه با گروه‌های تروریست در منطقه‌ی خاورمیانه آغاز کرد. او در گام دوم و در سال ۱۳۹۳ نهاد حشدالشعبی را برای مبارزه با داعش در عراق سازماندهی کرد و در سال ۱۳۹۵ فرماندهی یگان نیروهای ویژه برای مبارزه با داعش در اقلیم کردستان عراق را شخصا عهده‌دار شد. سردار سلیمانی پس از عمری مبارزه با گروه‌های تروریست در منطقه؛ در سال ۱۳۹۶ نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشت و در آن؛ پایانِ داعش را رسما اعلام کرد و پس از آن در سال ۱۳۹۷ به دریافت نشانِ دوالفقار از سوی رهبری مفتخر شد. این سردار بزرگ اسلام که همواره در رصد دشمنان اسلام و اشغالگران حاضر در خاورمیانه بود، سرانجام در نیمه شبِ سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ به همراه چند تن از هم‌رزمان وفادارش به مقام عظیم شهادت نائل شد.