نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک محمد کمالی ریاست اداره اموزش و پرورش زارچ به مناسبت هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی(ره)


« طلب العلم فریضةعلی کل مسلم»رسوال اکرم(ص)

به یمن فرمان امام خمینی (ره) در هفتم دیماه ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی  پایه و اساس نهضتی گذارده شد که در هر گام، طاغوتی را شکست و در هر مرحله توفیقی به دست آورد.

مردم کشورمان، همان گونه که امام راحل رحمه الله خواسته بودند، ایران را به صورت مدرسه ای، در آوردند و با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی به امر تعلیم و تعلم پرداختند. از کودکان و نوجوانان گرفته تا پیران و سالخوردگان، همه و همه بر این مهم همت گماشتند و توانستند ظرف مدتی کوتاه، شمار زیادی از بی سوادان را آموزش دهند و گام مؤثری برای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه بردارند.

سوادآموزان و زحمت کشان نهضت سواد آموزی مجاهدانی خستگی ناپذیرند که با سلاح دانش و توشه ایمان و بردباری به میدان مبارزه با جهل و بی سوادی قدم گذاشته و به امر مولا و مقتدایشان سرسپرده اند. خداوند در قرآن برای کسانی که در راه او جهاد می کنند مقام رفیع و درجه ای عظیم بر شمرده است و بی شک مقام این مجاهدان نیز که فرمان خدا و رسول گرامی اش را گردن نهاده اند، نیز رفیع و والا خواهد بود.

اینجانب ضمن تبریک این روز خجسته به معلمان، مسئولان و دست اندرکاران فرهیخته سواد آموزی، از تلاش های بی دریغ شان در ریشه کن کردن این پدیده ی شوم غفلت، نهایت امتنان را دارم و از درگاه الهی  صحت و سلامت همه این عزیزان را در تمام مراحل زندگی خواستارم.