نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس زارچ نواخته شد


به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ، مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی جدید 1400-1399 همزمان با سراسر کشوربه صورت نمادین دردبستان شهید جمیله کریمی با حضور امام جمعه، بخشدار، رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ وجمعی ازمسئولین منطقه برگزارشد.

امام جمعه  زارچ در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام محرم و تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به تمام دانش آموزان،معلمین و اولیاء گرامی و آرزوی علو درجات برای امام راحل و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گفت: در شرایطی سال تحصیلی جدید آغازمی شود که جامعه با بیماری منحوس کرونا دست وپنجه نرم می کند وامیدواریم به فضل و عنایت خداوند هرچه زودتراین نگرانی اجتماعی برطرف شود و دوباره درمدارس شاهد نشاط و شادی انبوه دانش آموزان باشیم.

"سید محمود روحانی طباطبایی" در ادامه بیان داشت: یکی از وظایف هرانسان مسلمان به توصیه دین مبین اسلام بحث علم آموزی است، که درسایه علم و دانش است انسان رشد پیدا می کند تا بهتر بندگی خدا را انجام بدهد وهمه سعی و تلاش فرهنگیان باید برای ارتقاء سطح آموزش و تربیت دانش آموزان باشد.

 بخشدار زارچ نیز سال تحصیلی جدید رابه مجموعه فرهنگیان و دانش آموزان تبریک گفت و افزود: امسال برای همه قابل پیش بینی نبود که مدارس به صورت حضوری برگزارشود که این تصمیم توسط وزارت آموزش و پرورش و ستاد کرونا انجام شد که مسئولیت خطیری بر دوش مسئولین به ویژه آموزش وپرورش است.

"علیرضا عرشیان" در ادامه اظهار کرد: آموزش و پرورش امسال باید نظارت ویژه ای برمسائل بهداشت مدارس داشته باشد تا دانش آموزان بتوانند درصحت سلامتی به صورت حضوری وارد مدارس شوند وعلم و دانش کسب کنند.

"حسین صفری" در این مراسم  ضمن عرض تبریک سال جدید خدمت فرهنگیان و دانش آموزان بیان داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا امسال سال تحصیلی متفاوتی را آغازمی‌کنیم وجای هیچ نگرانی نیست تمام مدارس ضد عفونی و گند زدایی شده و به صورت مستمر با نظارت مرکز بهداشت منطقه و کادر اداره آموزش و پرورش ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه در خصوص بحث خود مراقبتی دانش آموزان گفت: معلمین و اولیاء باید به دانش آموزان دستورالعمل های بهداشت فردی و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش دهند.

گفتنی است خواندن قرائت قرآن، برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران و خواندن متن تبریک سال تحصیلی جدید توسط دانش آموزان  از دیگر برنامه های این مراسم بود.