نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور مسئولان استانی طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها در زارچ آغاز شد.

با حضور مسئولان استانی طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها در زارچ آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره آموزش و پرورش زارچ ، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان یزد در این همایش هدف از اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها را ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان در گام اول دانست و بیان داشت: در مرحله بعدی انتظار می رود این آموزشها توسط دانش آموزان به صورت دقیق اجرا شود.

" بشیری " هدف سوم از اجرای این طرح را انتقال آموزشها از سوی دانش آموزان به دیگران دانست و افزود: انتقال این مباحث از طریق رفتارهای خود دانش آموزان با رعایت قوانین و مقررات و همچنین نشر آنها به صورت کلامی و زبانی در خانواده ها صورت می گیرد.

فرمانده پلیس راه استان یزد در این همایش که با مشارکت سازمان پایانه ها و آموزش و پرورش و سایر ارگانهای مرتبط برگزار شد، اظهار داشت: ایمنی تردد دانش آموزان مدارس حاشیه راهها از مشکلات مهمی است که همواره موجب نگرانی و دلهره دانش آموزان و اولیا آنان می شود.

" سرهنگ مظفری " درادامه با ارائه راهکارهایی جهت جلوگیری از تلفات ناشی از ایمنی مدارس در حاشیه راهها مطالبی را مطرح کرد.

درابتدای همایش رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ ضمن خیر مقدم،دانش آموزان از مهترین سرمایه های انسانی کشور دانست و گفت : در این راستا باید در مرحله نخست به آنان آموخت که چگونه و با استفاده از چه ابزاری می توانند از جان خود محافظت کنند.

" محمد کمالی " درادامه خاطر نشان کرد : آموزش متنوع با بهره گیری از وسایل نوین آموزشی و استفاده از وسایل انگیزشی مانند مسابقات و اهداء جوایز موجب یادگیری بهتر و سریعتر بویژه در دانش آموزان خواهد شد.

" کمالی " باتوجه به اجرای این طرح در زارچ گفت : در اجرای این  طرح قریب 25 مدرسه در منطقه شناسایی شده اند.

گفتنی است در پایان این مراسم به دانش آموزان جوایزی اهدا شد. 

شایان ذکر است اجرای برنامه های حاملان قرآنی، دکلمه با موضوع ترافیک و سرود از دیگر برنامه های این همایش بود .