نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاحیه پژوهش سرای شهید باقیان زارچ

آیین افتتاحیه پژوهش سرای شهید باقیان زارچ

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره آموزش و پرورش زارچ ، به مناسبت هفته دولت همزمان با سراسر کشور پژوهش سرای دانش اموزی شهید باقیان زارچ با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و مسئولین بخش افتتاح شد.

در این مراسم معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در رابطه با اهمیت پژوهش سرای دانش آموزی اظهار داشت : پژوهش سرا  یعنی خانه پژوهش ، پژوهش یعنی تحقیق ، جستجو ، بررسی  و پژوهش کردن.

" زارع " ضمن  اشاره به اهداف و اهمیت جایگاه  پژوهش سرای دانش آموزی اظهار داشت: این مراکز جای ورود دانش آموزان پرسشگر، خلاق وکنجکاو است که نهایتا بدست این دانش آموزان توانمند علم و دانش کاربردی شده و منجر به تولید ثروت خواهد شد  و این کشور عزیز را به نهایت استقلال و خودکفایی خواهد رساند.

وی در ادامه گفت : پژوهش سرا محل دانش آموزانی است که مساله و سوال داشته باشند نه دانش آموزان مدارس خاص و نه کلاس های تست زنی برای کنکور چرا که این گونه مدارس و کلاسها اجازه طرح سوال و تحقیق را از دانش آموزان ما گرفته و مانع رشدخلاقیت، ابتکار و نوآوری این عزیزان می شوند.

" محمد کمالی " رئیس اداره آموزش و پرورش زارچ ،ضمن خیر مقدم به مدعوین ، پژوهش را کلید اصلی پیشرفت علم در بین دانش آموزان دانست و از زحمات تمامی همکاران و عوامل شهرستانی ومنطقه ای که در آماده سازی مقدمات راه اندازی این پژوهش سرا تلاش نمودند تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است در این آیین افتتاحیه، برنامه هایی از جمله اجرای کلیپ از فعالیتهای پژوهش سرا ، سخنرانی دکتر مهدی ابوترابی پژوهشگر موفق کشور ، تجلیل از پدر شهید باقیان (خیر پژوهش سرا ) ، معرفی و تقدیر از مدیر پژوهش سرا و بازدید از واحد های ( نجوم ، رباتیک ، آزمایشگاه ، کتابخانه علمی و ...)  از دیگر برنامه های این مراسم بود.